סלבס

(צילום מסך מאינסטגרם)

פדיחת הפוטושופ של "ויקטוריה סיקרט" מסעירה את הרשת

"מישהו בכלל בדק את התמונה הזאת לפני שהיא פורסמה?"

 ראש אחד   |   10/08/2016  |    |    | 

 

 

זה לא סוד שעולם הבידור והאופנה מלא בעריכת פוטושופ קיצונית ומיותרת. למה, בעצם? אנחנו בשנת 2016, הלו! איך אפשר לעודד דימוי גוף חיובי ואהבה עצמית בזמן שעולם האופנה והפרסום לא מפסיק לבצע ריטושים מיותרים לחלוטין? לא מספיק שמידות הדוגמניות המקובלות קטנות ולא משקפות את המציאות, הבנות היפהפיות זוכות ל"שיפוצים" ולהצרת היקפים מבלי שביקשו ובטח בלי שהיה כל צורך.

 

 

 

וכמובן שבעולם מלא ריטושי פוטושופ צצות גם מלא פדיחות עריכה, והן משגעות את הרשת בכל פעם מחדש.

 

 

חברת ההלבשה התחתונה "ויקטוריה סיקרט" עשתה פדיחה מעצבנת במיוחד השבוע. זו אינה הפעם הראשונה שחברת ההלבשה התחתונה עולה לכותרות בהקשר שלילי. מוקדם יותר השנה, למשל, תקפו את החברה עקב בחירה בדוגמניות רזות מאוד לקמפיין בשם "הגוף המושלם": המבקרים הצביעו על הבעייתיות שבבחירת מודל גוף רזה במיוחד ובהגדרתו כ"גוף המושלם". תסלחו לנו, "ויקטוריה סיקרט", אבל כל גוף הוא גוף מושלם, אוקיי? 

 

 

הפעם התעוררה שערורייה סביב תמונה שפורסמה באתר החברה ובעמוד האינסטגרם של המותג. בתמונה המדוברת מופיעות הדוגמניות מרתה האנט וסטלה מקסוול, "מלאכיות" של "ויקטוריה", ומשהו מאוד-מאוד מוזר בולט בתמונה.

 

 

 

 

 

במבט חטוף התמונה נראית רגילה לחלוטין, אבל כשמסתכלים מקרוב, מבחינים בפרטים משונים. ראשית, היד הימנית של מרתה, בצד שמאל של התמונה, דקיקה להחריד. שנית, המרפק השמאלי של מרתה, שנראה ממש מאחורי סטלה, ממוקם רחוק מדי מהגוף של מרתה. למה?

 

 

תגובות המעריצים הזועמים לא איחרו לבוא. "מישהו בכלל בדק את התמונה הזאת לפני שהיא פורסמה?" שאלה מעריצה מבולבלת. וואלה, צודקת.

 

צילום מתוך: Instagram) (צילום מתוך: Instagram)

 

 

יש הטוענים שזו אינה פדיחת פוטושופ אלא תעתוע של התאורה או זווית הצילום, אבל לדעתנו משהו בתמונה הזאת לא מריח טוב ולא נתפלא אם מדובר בפדיחת פוטושופ - הרי זו לא הפעם הראשונה. בכל מקרה, הדוגמניות יפהפיות גם בלי ריטוש, הן פשוט מדהימות וממש לא צריכות את כל זה. #מיותר

 

 

FAIL - מה אתם חושבים על התקרית המביכה הזאת?

 

 

(עומר טסל - omert.rosh@gmail.com)