מגזין

(צילום: shutterstock)

עשרת הדברות לצליחת תקופת המבחנים בשלום

תקופת המבחנים הגיעה לשיאה, ואנחנו כאן כדי לעזור לכם. 

 ראש אחד   |   07/05/2016  |    |    | 

 

1. חוק הברזל להצלחה במבחן: לעולם אל תדחו את הלימוד לרגע האחרון! הקפידו לארגן את החומר הנלמד למבחנים הקרובים כמה שבועות מראש, ככה גם תהיו בטוחים שלא תגלו על המבחן ערב לפני. 

 


2. קבוצות למידה! הדרך הטובה ביותר ללמוד מבלי להשתעמם היא ללמוד עם חברים! דברו עם כמה חברים טובים ותקבעו ללמוד ביחד. ככה הלמידה תהיה כיפית יותר ותזכרו את החומר בצורה טובה יותר.

 


3. למרקר, למרקר, למרקר: הדגישו נקודות מרכזיות בחזרה הראשונה למבחן, וערב לפני המבחן עברו על הנקודות החשובות שסימנתם. #תודולנואחרכך

 


4.DIY למחברות ולספרים! הרבה יותר כיף ללמוד כשהחומר מאורגן ומסודר - שדרגו את המחברות
והספרים, וחוויית הלמידה תהיה הרבה יותר נעימה.

 


5. אל תציצו בחומר דקה לפני המבחן: בואו נודה בזה, כמעט כולנו עברנו במהירות על החומר כמה דקות לפני המבחן רק כדי לוודא שאנחנו יודעים אותו. ההרגל הזה לא פועל לטובתכם! לעבור על החומר ביום המבחן רק ילחיץ אתכם.

 


6. אל תלמדו בלילה שלפני המבחן! זה הרגל נוסף שאתם חייבים לשים לו קץ. הגדירו לעצמכם שעה מסוימת שבה אתם מפסיקים ללמוד. אתם צריכים את שעות השינה האלו יותר ממה שאתם חושבים, ואם תגיעו רעננים למבחן, סיכויי ההצלחה יהיו גבוהים יותר!

 


7. הפסקות קצרות: הקפידו על הפסקות קצרות מסודרות בזמן הלמידה. תאמינו לנו, המוח זקוק להתאווררות הזאת.

 


8. קוראים את הסיכומים למבחן ומנסים לא להירדם? דמיינו שאתם קוראים את הספר האהוב עליכם ותראו איך בין רגע הסיכומים למבחן בהיסטוריה הופכים מעניינים.

 


9. תסמכו על עצמכם: הגיעו למבחן רגועים ובטוחים בעצמכם. אם למדתם כמו שצריך, אין שום סיבה שלא תצליחו.

 


10. סיימתם ללמוד? שאפו! פנקו את עצמכם במשהו כיפי שאתם אוהבים - גלידה או סרט טוב, מה שמתאים לכם. 

 

STUDY - בהצלחה! 

 

(כת"צ דפנה ירושלמי)