יחסים

"למה יש ילדים כל כך רעים?" (צילום: shutterstock)

"עשיתי קרחת כדי לתמוך באימא, וצחקו עליי"

כדי להביע הזדהות עם מצבה של אמה חולת הסרטן, היא החליטה לגלח את הראש. כיצד הגיבו הילדים בבית הספר? בקללות, בירידות ובהרצת צחוקים.

 ראש אחד   |   23/07/2015  |    |    | 
"למה יש ילדים כל כך רעים?" (צילום: shutterstock) "למה יש ילדים כל כך רעים?" (צילום: shutterstock)

כדי להביע הזדהות עם מצבה של אמה חולת הסרטן, היא החליטה לגלח את הראש. כיצד הגיבו הילדים בבית הספר? בקללות, בירידות ובהרצת צחוקים.

אי אפשר לקרוא את הסיפור הזה ולא לקבל צמרמורת. אמה של דנה בת ה-15 חולה בסרטן. דנה פרסמה את סיפורה באתר AskPeople, שממנו אנחנו נוהגים להביא לכם סיפורים חשובים ומעניינים,  במטרה למצוא קצת תמיכה לאחר החוויה הקשה שעברה.

דנה מספרת שאימא שלה היא אישה מאוד יפה שתמיד טיפחה את עצמה. לכן כאשר נשר לה השיער בעקבות הטיפולים במחלה הארורה, היא לקחה את זה מאוד קשה. דנה החליטה לנסות לשמח אותה ולכן הלכה למספרה ועשתה קרחת. אנחנו בטוחים שכל אחד שהיה שומע את הסיפור עד כאן היה מזיל דמעת התרגשות.

אך כאן לא נגמר הסיפור. דנה כותבת: "אף אחד מהחברים שלי לא יודע שאימא שלי חולה בסרטן כי העדפתי שלא ידעו". היא מספרת שכאשר הגיעה לבית הספר כולם צחקו על התספורת החדשה שלה, קיללו אותה, דיברו אליה בלשון זכר, אמרו שהיא דומה לבן וגרמו לה לרצות לא לבוא לשם יותר.

(צילום מתוך אתר AskPeople) (צילום מסך מאתר AskPeople)

דנה מסיימת בתהייה - "למה יש ילדים כל כך רעים?" ומבקשת את דעתם של הגולשים באתר אם היא צריכה לספר שאימא שלה חולת סרטן רק כדי שיעזבו אותה בשקט. התגובות שקיבלה היו מרגשות, כמובן. כולם אמרו לה שהיא ילדה מדהימה, אך הדעות לגבי אם כדאי או לא כדאי לספר היו חלוקות:

"קודם כל אני חייבת להגיד לך שאת ילדה מדהימה! דבר שני - אני ממליצה לספר להם מהסיבה שתזעזעי אותם שילמדו לחשוב פעמיים לפני שצוחקים על מישהו מבלי לדעת מה עובר עליו. תהיי גאה במה שעשית! את פשוט מדהימה שרצית לגרום לאמא שלך הרגשה טובה ולהזדהות איתה. אל תיתני לילדים האלה לגרום לך להרגיש רע. את גיבורה!" 

"את ילדה מדהימה!!!!! אם מרגיש לך בנוח לספר אז תספרי.. אם את לא רוצה אז אל, תשתפי את המורה במה שקורה. שימשיכו לדבר וללגלג עד מחר. מי כמוך יודעת שיש דברים יותר חשובים בחיים מלהתייחס לאנשים קטנים וחסרי ביטחון בעצמם".

"לגביי השאלה, הפעולה שעשית מושכת ביקורת אבל את לא עשית את זה בשביל למרוד או משהו כזה, אלא להיפך, מתוך הזדהות עם אמך, ובגלל זה אני חושב שאת כן צריכה לספר שזה בגלל זה, כדי שיבינו ויזדהו איתך. בכל מקרה, אני חייב לומר לך שאת ילדה מדהימה! אני הייתי מאד מעריך את זה".

חשבו על זה רגע, למה צריך לשפוט אדם לפי המראה החיצוני שלו ולהעמיד אותו במצב כל כך קשה ומשפיל? אם היו יודעים מהו הסיפור שעומד מאחורי התספורת, ודאי לא היו מעזים לצחוק. אך למה דנה צריכה לחשוף את עולמה האישי, שאותו אינה רוצה לחשוף? מדוע הילדים לא מניחים לה לנפשה מלכתחילה?

 

זקוקים למישהו לדבר איתו?

ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) : 03-5467799 , 04-8672222

אוזן קשבת : 03-5226027, 03-6919765

אם נתקלתם בבריונות ברשת, פנו לאיגוד האינטרנט הישראלי, המרכז לאינטרנט בטוח כאן בשבילכם.

03-9700911 | safe@isoc.org.il  ווטסאפ 054-88-58-911

 

WELL- מה אתם חושבים?

(דנה זקס / danaz.rosh1@gmail.com)