וידאו

"קיבלו אותי בצורה מאוד אוהבת ומכילה ולא ציפיתי לזה בכלל". (צילום: רפי דלויה)

"עשיתי את שלי": רומי אברג'יל נחשפת בפני המצלמות כדי להעביר מסר חשוב

רומי אברג'יל מביאה בשורה חדשה לתוכניות הנוער כטרנסג'נדרית הצעירה ביותר בישראל ומסבירה למה היא הייתה לחוצה כשסיפרה את סיפורה לחברותיה לתוכנית בערוץ הילדים. ואיך קייטלין ג'נר קשורה לכל העניין?

 עינב לוגסי   |   25/07/2017  |    |    | 

קים אור אזולאי, טיילור מלכוב ורבות אחרות יצאו מנבחרת הבנות של התוכנית "הבנים והבנות" בערוץ הילדים והפכו להצלחה מסחררת. האם גם רומי אברג'יל (15), שמשתתפת בעונה הנוכחית, הולכת להיות כוכבת? מסתמן שכן. רומי לא חוששת לשתף את העולם עם העובדה שהיא הטרנסג'נדרית הצעירה ביותר בישראל, שהחלה את הטיפול ההורמונלי לפני הגיל המינימלי הקבוע בחוק, ועם עמוד אינסטגרם שהולך ומתמלא בעוקבים והרבה כריזמה היא מספרת לנו איך הכול התחיל.

 

מתי הגיע הרגע שבו הבנת שהמין הביולוגי שלך לא תואם לזהות המגדרית שלך?

"כבר מגיל שלוש ידעתי שמשהו אצלי שונה, הרגשתי בפנים שאני לא כמו שאר הבנים. בגיל 11 הבנתי שלהרגשה שלי יש הגדרה, סיפרו לי מה זה טרנסג'נדר והסבירו לי שיש תהליך שיאפשר לי לממש את הרצון שלי ולחיות חיים שתואמים לזהות המגדרית שלי. זה היה רגע המפנה שבו הבנתי מה אני רוצה להיות".

אם הייתי פוגשת את רומי שלפני התחלת התהליך לשינוי מין, מה היא הייתה מספרת לי?

"רומי של לפני התהליך הייתה דיכאונית, היא הייתה מספרת כמה שהחיים שלה עצובים, כמה שקשה לה ואין לה חברים, שבחיים היא לא תצליח לעשות את מה שהיא רוצה ולא תגשים אף חלום. אחרי התהליך החיים שלי השתנו ב-180 מעלות, הרגשתי סוף-סוף מאושרת והחלטתי לצאת ולהגשים את החלומות שלי".

חשיפת השינוי לתקשורת ולרשתות החברתיות זה משהו שאת שלמה אתו?

"לגמרי! אם לא הייתי שלמה אתו במאה אחוז, לא הייתי עושה את זה בחיים. אני מגיעה מוכנה אחרי מסע ארוך והחלטה לשתף את הסיפור שלי עם אחרים דרך המדיות השונות".

איך הגעת לתוכנית "הבנים והבנות"?

"היו לי הרבה חברות שהשתתפו בתוכנית ושמעתי עליה דרכן, אבל לא נרשמתי כי הנחתי שגם אם ארשם אין סיכוי שאתקבל. בת דודה שלי (נוי-אל אדרי, ע"ל) הוזמנה לאודישן והציעה שאלווה אותה. כשהגענו לאודישנים, המלהק של התוכנית ראה אותי, התלהב והזמין אותי לאודישן. עברתי עוד כמה אודישנים ולבסוף התקבלתי, יחד עם נוי-אל, לנבחרת הבנות".

למי הכי התחברת בנבחרת?

"התחברתי לכולן אבל בעיקר ללירז, יש לנו חיבור גדול. אנחנו מדברות ונפגשות הרבה מחוץ לתוכנית".

לפני שסיפרת לבנות בתוכנית על התהליך לשינוי מין שעברת, הודית שהיית לחוצה. פחדת שהן לא יקבלו אותך?

"ברור, זה פחד שרודף אותי כל פעם שאני מגיעה למסגרת חדשה. בכל פעם שאני נמצאת במקום עם אנשים חדשים ואני צריכה לפתוח את הלב בפניהם, זה מלחיץ אותי. קרו לי המון מקרים שאנשים שמעו את הסיפור שלי ולא קיבלו אותי. אחרי שסיפרתי לבנות הרגשתי הקלה גדולה ושאין לי מה להסתיר מהן יותר. הן קיבלו אותי בצורה מאוד אוהבת ומכילה ולא ציפיתי לזה בכלל".

איך הייתה התגובה של הבנים?

"הופתעתי מהם ממש לטובה, ממש התרגשתי ונגע לי ללב לראות איך הם מקבלים, תומכים ואוהבים אותי".

את חושבת שההשתתפות שלך בתוכנית תשנה את היחס של הסביבה לקהילת הלהט"ב?

"אני מאוד מקווה, זו גם אחת הסיבות שהצטרפתי לתוכנית. בזמן האחרון יש יותר מודעות לנושאים האלו, בתוכניות ריאליטי ובתקשורת בכלל, ואם אנשים אחרים בעולם מצליחים לשנות דעות קדומות וסטריאוטיפים, אני חושבת שגם אני אוכל להעביר את המסר שלי לבני הנוער שצופים בתוכנית ועוקבים אחריי ברשתות החברתיות. ברור לי שאני לא אצליח לשנות את כולם, אבל גם אם קומץ קטן של אנשים יפתח את עיניו - מבחינתי עשיתי את שלי".

יש חוויה שזכורה לך במיוחד מהתוכנית?

"הייתה לנו משימה שבה כל נער מקבוצת הבנים ומקבוצת הבנות צריך להביא זר ורדים לאחד מחברי הקבוצה השנייה, להפתיע אותו ולדבר אתו בסבבים של שתי דקות לכל זוג. זו הייתה הפעם הראשונה שהייתה לי הזדמנות לדבר עם הבנים ולהיפתח בפניהם. זה היה מאוד משמעותי עבורי כי שם בעצם סיפרתי לבנים על מה שעברתי בחיי".

איך זה מרגיש להיות באור הזרקורים בגיל צעיר כמו שלך?

"זה מרגיש כמו הדבר הכי טבעי שיש. זה היה החלום הכי גדול שלי מאז שהייתי קטנה. תמיד חלמתי להתפרסם בזכות מי שאני ולהצליח".

מי המודל לחיקוי שלך?

"אני מאוד אוהבת את קייטלין ג'נר. אני מעריצה אותה כי גם אחרי שהיא התפרסמה כגבר בריאליטי 'משפחת קרדשיאן', היא עשתה צעד חסר פשרות, עברה תהליך מתוקשר ונשארה חזקה. זה אמיץ בעיני ואני מאוד מתחברת לזה".

איפה נראה אותך בעוד עשר שנים?

"אני מקווה להתפתח בתעשיית הבידור, אני רוצה להיות שחקנית או דוגמנית ובמקביל להמשיך לקדם מסרים של עוצמה נשית ויחס שווה לכולם. אני אמשיך להבהיר לכולם שדעות קדומות לא יכולות למנוע הצלחה של אדם, לא משנה איפה הוא חי".

בשנה שעברה, ברוח אירועי חודש הגאווה נפגשנו עם בני נוער מהקהילה הגאה, שפתחו בפנינו את הלב בסדרת סרטונים מרגשת במיוחד. רומי פתחה את הסדרה בסרטון אמיץ ומלא השראה:

"הבנים והבנות" משודרת בימים א'-ג' בשעה 15:00 בערוץ הילדים ב-HOT ובפרטנר TV.