מגזין

איזה פאן! (צילום: shutterstock)

עפים על זה: לטוס לחו"ל עם חברים ולשרוד כדי לספר

אמסטרדם, לונדון או איזה אי יווני – אם גם אתם מתכננים לטוס לחו"ל עם חברים בפסח, כדאי להיערך מראש.

 ראש אחד   |   06/04/2017  |    |    | 

 

 

התורים הארוכים שמשתרכים בנתב"ג במהלך פסח יוצרים תחושה שכולם (ממש כולם – התורים האלה ארוכים כמו אלפיים שנות גלות) טסים לחו"ל. החופשה הארוכה ומזג האוויר האביבי מרימים להנחתה (או להמראה). אז אספתם כמה חברים, קניתם כרטיסים והכנתם את הדרכונים, אבל אם מתחת לסוואג ולהתרגשות אתם קצת חוששים, אתם לא לבד.

 

 

 

 

הטיסה הראשונה עם החבר'ה יכולה להלחיץ. זו הפעם הראשונה שלכם בחו"ל בלי ההורים, כנראה, ואתם לא לגמרי בטוחים שתסתדרו עם החברים במרחק כמה אלפי קילומטרים מהבית. שנייה לפני הבורדינג, קחו נשימה עמוקה ותתכוננו:

 

 

1. שימו לב שאתם יודעים את שעת ההמראה. זה מצחיק, אבל על זה נופלים. במיוחד אם הטיסה ממריאה בין חצות לאחת בלילה (בשעה כמו 00:15 כדאי לוודא שאתם מגיעים בתאריך הנכון).

 

 

 

 

2. עשיתם ביטוח נסיעות לחו"ל? וודאו שיש לכם את כל הניירת הדרושה בשלוף, כך שאם חלילה משהו יקרה, המספר שתצטרכו להתקשר אליו יהיה במקום נגיש.

 3. אתם שישה חברים שנוסעים ביחד וחושבים לחסוך על לינה ולישון באותו חדר? תחשבו שוב. צפיפות וחוסר נוחות הם מתכון בטוח למתחים ומריבות.

 


4. איך מגיעים למלון? דווקא את העובדה הזו שווה לבדוק מראש בארץ ולא לסמוך על אלת המזל או על רוחב הפס של האינטרנט המקומי בלרנקה.

 


5. מצאתם טיסה זולה? ברכות! עכשיו חשוב לבדוק מה משקל התיק שאתם יכולים להעלות למטוס, ואיזה משקל מקסימלי תוכלו להעמיס על המזוודה שלכם. חברות לואו-קוסט בדרך כלל מגבילות את משקל הכבודה או מבקשות עבורה תשלום נוסף.

 

 

6. חברות התעופה לא מאפשרות לעלות למטוס עם בקבוקי נוזלים גדולים ממאה מ"ל, אז שימוש לב שאת הבשמים והשמפו אתם אורזים במזוודה שאתם שולחים לתא המטען (או שתבואו עם אריזות קטנות במיוחד).

 

 

 

7. כשנוסעים עם קבוצה של חברים אי אפשר לענות על הרצונות של כולם כל הזמן, וחבל להיגרר לחיכוכים. כדאי לעשות תיאום ציפיות בנוגע לאתרים שבהם תרצו לבקר ולאופי הכללי של הטיול: בטן-גב או סיור בין אתרי תיירות? לוקחים את הזמן או מנסים להספיק כמה שיותר? עפים על שופינג כל יום או מחליטים על יום מוגדר? כדאי שתדעו מראש לקראת מה אתם הולכים ומה החברים שלכם רוצים.

 

 

 

 

 

8. גם אם כל הציפיות מתואמות, דברים משתנים כשמגיעים ליעד. כדאי לאפשר חופש זה לזה, לזרום על התפצלות לטובת בילויים שונים בנפרד ואפילו להקדיש זמן לכל אחד, שיעשה מה שבא לו.

 

 

 

(תוכן שיווקי)