סלבס

אין צורך להתאפק (צילום: shutterstock)

עכשיו זה מדעי: למה כדאי לכם להמשיך להשתין בזמן מקלחת?

כמעט כולם עושים זאת וזה דווקא טוב. 

 ראש אחד   |   14/06/2016  |    |    | 

 

 

מאז שהמציאו את המקלחת לפני אי אילו שנים, נוצר ויכוח מרכזי אחד: האם זה תקני להשתין בזמן שמתקלחים? ישנם אנשים שטוענים שמאחר והמים של השירותים והמים של המקלחת מגיעים לאותו המקום, אין שום מניעה לשחרר בזמן שחופפים את הראש. מנגד, יש הטוענים שכפי שבני האדם אינם מתקלחים בתא השירותים, כך הם לא אמורים להשתין בזמן המקלחת.

 

 

לא משנה איזה צד אתם לוקחים בוויכוח (רוב הסיכויים שבצד הראשון כי לפי המחקרים 60% מהאוכלסייה משתינה במקלחת) ודאי תתעניינו לקרוא את הידיעה הבאה שהתפרסמה באתר  www.iflscience.com: להשתין במקלחת זה מעולה כי זה תורם לאיכות הסביבה.  

 

 

כן, כן, כשאתם משתינים במקלחת אתם חוסכים כמות גדולה מאוד של מים. זה די פשוט: כשאתם מורדים מים בשירותים אתם משתמשים בממוצע בשישה ליטרים. אם מצרפים לזה את העובדה שאדם מבוגר משתין בממוצע שבע פעמים ביום, נבין שאנחנו בעצם משתמשים בהמון המון מים (42 ליטר ליום!). לכן, אם אתם מתקלחים פעם ביום, אתם תחסכו שישה ליטרים שלמים אם תשתינו במקלחת במקום בשירותים. וכמובן, ככל שיותר אנשים יעשו זאת כך מצב המים ישתפר. חוץ מזה, עזבו מדע - כל מי שעושה זאת יודע שזה הכי כיף #אימוג'י_קורץ_ומובך

 

 

PEE - שחררו, זה טוב לסביבה! 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)