סטייליש

(קרדיט: Giphy.com)

עורכת האופנה שלנו בילתה יום שלם במעבדות הייצור של Essie (כן, כן, בניו יורק!) וזה מה שיש לה לספר

אם חשבתם שידעתם הכול על לקים, חשבו שוב.

 ראש אחד   |   16/09/2016  |    |    | 

 

 

באחד מימי שבוע האופנה בניו יורק הלכתי לסיור במעבדות Essie. לסיור הגיעו מגוון בחורות שעוסקות באופנה - בלוגריות, ולוגריות, יחצ"ניות, כתבות ועורכות - וכולנו באנו לגלות את הסודות הכי כמוסים של מותג הלקים הנחשק. טוב, אולי לא באמת גילינו את הסודות הכי כמוסים, אבל למדנו שאופנה נמצאת גם בציפורניים ושלייצר לק זה סופר-כיף (אומג, באמת ייצרנו לק!).

 

9:30 - היום החל בהרצאה על היסטוריית הלקים, הסבר מהו צבע ואיך בוחרים גוונים ללק, איך חברת Essie הוקמה והסבר מקדים על המעבדות והמכונות שמייצרות את הלק. אמנם זה נשמע מייגע, אבל האמת היא שהיה סופר-מעניין. ידעתם, למשל, שהראשונים שייצרו ומרחו לק היו הסינים? או שהצבע הראשון שנוצר היה בצבע אדום? גם אנחנו לא ידענו! עוד פרט מעניין שסיפרו לנו הוא ש-Essie הוא בעצם שמה של האישה שהקימה את החברה. אסי הייתה הראשונה שחשבה לייצר לקים בצבעים שאינם אדום, שחור ולבן, כפי שהיה נהוג בעבר #תודה_אסי. בסוף ההרצאה הציגו לפנינו את הצבעים והטרנדים שיהיו בעונת אביב-קיץ 2017, אבל זה סוד, אסור לי לגלות לכם. 

 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

 

10:30 - בשלב הזה הגיעה ריטה רימרק, הדוברת הראשית של המותג ואמנית הציפורניים הראשית במרבית תצוגות האופנה שנערכות במסגרת שבוע האופנה. הופתענו לגלות שלפני כל תצוגת אופנה הדוגמניות עוברות סשן מניקור ועיצוב ציפורניים בהתאמה אישית לקולקציה של כל מעצב! כלומר הציפורניים הן חלק בלתי נפרד מהקולקציה בפרט ומשבוע האופנה בכלל. נרגענו מהמידע הזה, ואז ריטה הסבירה קצת על התפקיד שלה, נתנה טיפים לטיפוח הציפורניים וגילתה לנו את סודות המניקור של הדוגמניות הגדולות ביותר. אחד הסודות (שברגע זה ממש מפסיק להיות סוד) הוא שלדוגמנית העל קרלי קלוס יש ציפורניים אידאליות לעיצוב - ואילו לג'יג'י חדיד יש ציפורניים שבורות ובעייתיות #הלם_דג'נרס

 

ריטה רימרק (צילום: נועם גורביץ') ריטה רימרק (צילום: נועם גורביץ')

 

11:00 - הרגע הגדול הגיע, סוף-סוף ירדנו אל מעבדות הייצור של הלקים. לפני הכניסה קיבלנו הסבר קצרצר על המכונות ועל תהליך הייצור. בין היתר יש מכונה שבאמצעותה מוודאים כי הגוון החדש שמעוניינים לייצר לא תואם שום גוון אחר. איך זה עובד? מכניסים את הלק לתוך המכונה, ואחרי כמה דקות של סריקת המרכיבים מגלים אם הצבע הזה כבר קיים או שהוא חדש. כאן התעלפנו - איזה מגניב! מיד אחרי ההסבר לבשנו חלוקים לבן ומשקפי מגן ונכנסנו אל המעבדות.

 

(קרדיט: Giphy.com)

 

11:15 - הנה אני ניצבת מול ארבע צנצנות של צבע - אדום, כחול, צהוב ולבן - ושלוש צנצנות המכילות כל אחת סוג אחר של נצנצים. הגעתי לגן עדן. כל אחת מאיתנו קיבלה את החומר הבסיסי של הלק והחלה לערבב צבעים עד שהגיע לגוון שחלמה עליו, ובסוף הוספנו נצנצים ללא הכרה. הבנתם מה קרה פה? כל אחת ייצרה לק ייחודי לה! בסוף התהליך המצאנו שם לגוון שלנו, קיבלנו מדבקה לבקבוק הלק הנושאת את שמו ובעיקר צרחנו מאושר ורצנו בכל המעבדות להראות לכל אחד מעובדי Essie איזה צבע ייצרנו (חושבים שהפרענו להם?).

 

הלקים שייצרנו (צילום: נועם גורביץ') הלקים שייצרנו (צילום: נועם גורביץ')

 

12:40 - אחרי סשן צילומים עם הלקים שלנו ועם פסלון בצורת בקבוק לק הלכנו לארוחת צהריים ולהחלפת מספרי טלפון ואינסטגרמים. במהלך הארוחה הגיעה הדוברת של Essie וסיפרה לנו שזו הפעם הראשונה שהחברה עורכת סיור שכזה - ושבדיוק כמו בתהליך יצירת הלק של המותג, גם הסיור נוצר באהבה (אוווווו). essie_love# 

 

נועם גורביץ', עורכת האופנה (צילום: קלרוי סולן) נועם גורביץ', עורכת האופנה (צילום: קלרוי סולן)

 

13:15 - בחזרה למלון!

 

 

ESSIE - כן, היה מגניב כמו שנשמע.

 

 

(מאת נועם גורביץ'\noamg.rosh1@gmail.com)