מגזין

זה, למשל, פחות יעיל (צילום: shutterstock)

עונת הטיולים: 13 טיפים לאריזת מזוודה לחופשה

טסים לחו"ל הקיץ או פשוט נוסעים לסבתא לשבוע? אנחנו כאן כדי לעזור לכם לארוז, אז ערכו רשימה, גלגלו את הבגדים והכינו מראש שקיות - קבלו את כל הטיפים לאריזת מזוודה באופן יעיל. חופשה נעימה!

 ראש אחד   |   16/07/2015  |    |    | 
זה, למשל, פחות יעיל (צילום: shutterstock) זה, למשל, פחות יעיל (צילום: shutterstock)

טסים לחו"ל הקיץ או פשוט נוסעים לסבתא לשבוע? אנחנו כאן כדי לעזור לכם לארוז, אז ערכו רשימה, גלגלו את הבגדים והכינו מראש שקיות - קבלו את כל הטיפים לאריזת מזוודה באופן יעיל. חופשה נעימה!

החופש הגדול מציע שלל פעילויות, ובני המזל שבינינו זוכים לצאת לנופש כזה או אחר. ועל כן, ארזנו לכם (#משחק_מילים_משעשע) את כל הטיפים שיפתרו לכם את הבעיה - איך לארוז מזוודה באופן יעיל?

1. חשבו לעומק

שבוע-שבועיים לפני הטיול חשבו - אילו דברים נחוצים לי? על אילו דברים אפשר לוותר? קחו בחשבון שאם תביאו דברים עודפים, סתם תכבידו על עצמכם. רמז: מחליק שיער הוא לא באמת פריט חיוני.

2. רשימות, רשימות

אחרי שחשבתם מה אתם צריכים, הכינו רשימת פריטים שמחולקת לפי קטגוריות: היגיינה, אוכל, בגדים וכו'. חשוב לשמור את הרשימה גם לטיול, זה פשוט יחסוך לכם זמן בתהייה אם הכנסתם דבר מסוים למזוודה הקדושה שלכם.

3. התארגנות מראש

הטיול בעוד שבוע ואימא החזירה לכם ממש עכשיו ערימת בגדים נקיים ומכובסים? מצוין! קחו חלק מהבגדים והכניסו כבר עכשיו למזוודה. תאמינו לנו, זה עדיף מאשר להיזכר לארוז בדקה התשעים.

4. סמנו וי

זוכרים את הרשימה מסעיף 3? בזמן האריזה, בכל פעם שאתם מכניסים למזוודה דבר מה, סמנו "וי" קטן ליד הפריט ברשימה. הפעולה הזו יעילה משתי סיבות: ראשית, ככה תוכלו לבדוק אם הכנסתם דבר מסוים מבלי לפתוח את המזוודה ולהרוס את כל הסידור. שנית, כך תוכלו לעקוב אחר ההתקדמות שלכם, תוכלו לדעת מה חסר, מה צריך לקנות וכו'.

5. בשביל מה יש חברים?

יוצאים עם החברים לטיול? חלקו ביניכם את רשימת הציוד. למשל, חבר אחר יביא שמפו וחבר אחר יביא את המרכך. דוגמה אחרת: כל החברים ישתמשו באותה משחת שינים (אבל בכל זאת, מברשת שיניים - כל אחד לעצמו! עד כאן!).

6. השאירו מקום ריק

כשאתם אורזים, הקפידו לא למלא את המזוודה עד אפס מקום. אם מדובר בנסיעה לחו"ל, למשל, סביר להניח שתחזרו הביתה עם מזכרות ועם דברים חדשים שקניתם. בכל זאת - חופשה! תכננו מראש את האריזה כך שיישאר די מקום לשופינג. #תודו_לנו_אחר_כך

7. מתנות קטנות

חופשה לא מצריכה בקבוקים שלמים של מרכך או שמפו, ועל כן אנחנו ממליצים לכם לקנות בקבוקוני פלסטיק ולמלא אותם. הם זולים, נמכרים בכל בתי המרקחת, ואפשר להשתמש בהם בשנית. דבר נוסף שיוכל לעזור הוא דוגמיות התמרוקים לאמבטיה שכולנו קיבלנו באיזשהו מלון במהלך חיינו. דוגמיות של שמפו, מרכך, סבון גוף - הכול הולך!

גלגל אותה (צילום: shutterstock) גלגל אותה (צילום: shutterstock)

8. שקיות

הכניסו את הפריטים הקטנים לשקיות ולחצו עליהן כדי להוציא מהן את האוויר. הלבשה תחתונה וגרביים, למשל, מתאימים מאוד לאחסון בשקיות, וכך ייחסך לכם מקום יקר במזוודה.

9. שקיות 2.0

הביאו כמה שקיות ריקות לשימוש עתידי. במקום להתחבט בשאלה "איך להפריד כביסה מלוכלכת מהבגדים הנקיים" אפשר פשוט לשים את הבגדים המלוכלכים בשקית. זה חוסך המון זמן אחר כך.

10. גופיות במקום חולצות

קחו בגדים דקיקים יחסית, כאלו שתופסים פחות נפח כשהם מקופלים.

11. גלגל אותה

אל תקפלו את הבגדים שלכם - גלגלו אותם. קפלו את החולצות לצורת מלבן ואז גלגלו אותן כמו רול סושי. כך הבגדים לא יתקמטו והכול יהיה הכי מסודר שיש. מומלץ לקשור בגומייה משרדית כדי שלא יתפרקו.

12. קטגוריות זה שם המשחק

תוכלו להקל על עצמכם אם תרכזו את כל כלי הרחצה בתיק קטן. בבוקר, כשאתם עייפים, תוכלו לשלוף כל מה שאתם צריכים. זה עדיף מאשר לחפש את מברשת השיניים בכל המזוודה. רעיון נוסף: תיק קטן עם איפור, תיק עם קרמים, וכן הלאה לפי הצורך.

13. תיק הולך, תיק נוסע

לצורך המחשה נקרא למזוודה "תיק נוסע", ואילו לתיק הגב - "תיק הולך". תמיד נחמד שיהיה "תיק הולך" מהסיבה הפשוטה שאפשר לאחסן בו את הדברים שצריכים להיות זמינים לנו בכל רגע נתון, כמו משקפי שמש או הגיליון האחרון של ראש אחד, לדוגמה.

רשימות או לא להיות (צילום: shutterstock) רשימות או לא להיות (צילום: shutterstock)

WELL - לאן נוסעים?

(כת"צ מורן לביא / moran.rosh1@gmail.com)