מגזין

(קרדיט: giphy.com)

עוברים את הגשר בשלום: כל מה שאתם צריכים לדעת על גשר בשיניים

חייכו, הכול לטובה.

 ראש אחד   |   01/07/2016  |    |    | 

 

 

יש תכשיט אחד בעולם שהוא גם מנצנץ, גם מעוצב וגם יעלה על פניכם חיוך ענק. לא, אנחנו לא מדברים על שרשרת קולר, אלא על גשר בשיניים. בין אם אתם עתידים לכלוא את שיניכם בסורגים ובין אם לשחרר אותן לחופשי, אל חשש - קיבצנו בעבורכם כמה הסברים וטיפים לחיים עם גשר בשיניים

 

 

כל ההתחלות קשות


ההכנה - יש ''מגושרים לעתיד'' שנאלצים להרכיב רסן או פלטות נשלפות לפני תחילת הטיפול. אם מקפידים להרכיב אותם בעקביות ולשמור על היגיינת הפה, המכשירים האלה יסייעו לתהליך יישור השיניים העתידי ויקצרו את תקופת הגשר. שימו לב: האורתודנט יגיד לכם מראש אם תצטרכו להרכיב אותם, אז אל תרוצו לדרוש אותם.
צחצוח זה שם המשחק - אנחנו מקווים שאתם יודעים שצריך לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום גם ללא הגשר, כן? בכל מקרה, עם הרכבת הגשר יש יותר סיכונים להצטברות חיידקים סביב הקוביות, ולכן מומלץ לצחצח שלוש פעמים ביום, אחרי כל ארוחה. אפשר לרכוש מברשת שיניים קטנה, היעילה לניקוי בין הקוביות ובין השיניים, רק השתדלו לא לפצוע את החניכיים בשימוש! #אאוץ'
אכלתם אותה - אנחנו מצטערים להיות הראשונים שמבשרים לכם, אבל מזון במרקם קשה או דביק או מאכלים שעלולים להיתקע לכם בין הריבועים (כמו מסטיקים, תפוחים, קלחי תירס וממתקי גומי) הם מחוץ לתחום. אנחנו מבינים שאי אפשר להתנזר מכל הטוב הזה למשך תקופה ארוכה, אז מותר לחטוא פה ושם, כל עוד תנקו היטב את השיניים ולא תגלו לאורתודנט. #סודכם_שמור_איתנו

 

עד מתי


רק עוד קצת - ברכותינו! עברתם את מחצית זמן הטיפול שנקבע לכם. זה הזמן לפנק את עצמכם בממתק גומי (אם לא עשיתם את זה עדיין). הזמן הממוצע של הרכבת הגשר הוא בין שנה וחצי לשנתיים ומשתנה בין אדם לאדם לפי שיניו, לכן גם אם עברה חצי שנה וטרם ראיתם שינוי ניכר, התאזרו בסבלנות. אתם תודו על כל דקה נוספת לאחר שתראו את התוצאות.
שיכוך כאבים - גם לאחר תקופה ארוכה של הרכבת הגשר לעתים תרגישו לחץ על השיניים והגשר עלול לשרוט מעט את הפה, אך הכאב הוא טבעי וזמני. מומלץ לבקש מהאורתודנט שעווה מיוחדת לציפוי הגשר, ותוכלו למרוח אותה על הזיזים ששורטים אתכם.
חכמי השבט - בתור מגושרים עם ניסיון, ודאי תיתקלו בשאלות מצד אלה שעתידים להיות שותפים לגורל. זה בסדר לעזור ולשתף חוויות, אבל הקפידו לא לענות על שאלות מקצועיות שאינכם יודעים את התשובה עליהן, הרי חבל שתטעו את הפונה. פשוט הפנו את חבריכם לאורתודנט לקבלת תשובות מלאות ומקצועיות.

 

חיוך של מיליון דולר
בשעה טובה - מזל טוב, שחררתם את השיניים לחופשי! נכון שאתם רוצים שהחיוך יישמר כל כך יפה לנצח? יש שתי דרכים לשמר את התוצאה הנאה: קיבוע מאחורי השיניים או הרכבת פלטה בלילות. בכל מקרה הישמעו להוראות האורתודנט גם לאחר הורדת הגשר. בין אם בחרתם בקיבוע ובין אם בפלטה, קבעו פגישות מעקב בעת הצורך והמשיכו לצחצח שיניים ביסודיות. חבל שכל העבודה הקשה תתבזבז על עוד דקת שינה שבחרתם על פני צחצוח שיניים בלילה.
הללויה - חייכו! צלחתם את תקופת הגשר המפורסמת של גיל ההתבגרות, ועכשיו אתם מוכנים לסנוור את כולם בשיניכם היפות והנוצצות. מעכשיו צחקו בפה מלא מהבדיחות המביכות של המשפחה והמורים, אל תפספסו שום הזדמנות להשוויץ!

 

 

SMIZE - כמה זמן יש לכם גשר?

 

(כת”צ נטלי נפתולישן)