סטייליש

קרדיט: GIPHY

עוד לא סיימתם לנקות לפסח? 13 טיפים לסידור ארון הבגדים

סדרו לפי צבעים, הוסיפו קופסאות אחסון ואל אל אל תאגרו כל בגד שאי פעם קניתם. מוכנים לעשות סדר (פסח) בארון?

 ראש אחד   |   29/04/2016  |    |    | 

 

חופש פסח מגיע לקצו בעוד רגע, ואף שאנו יכולים להבליג על מטלות החופש הבלתי־גמורות, אנחנו חייבים לנזוף בכם על סדר הארון שנדחה ונדחה ונדחה. כדי להקל על המטלה קבלו 13 טיפים לארון מושלם נטול פרפרי עש #איכסוש

 

1. הפסיקו לאגור בגדים


יש לכם נטייה לאגור בגדים? חווים התקף חרדה כאשר אתם מתבקשים לנפות פריטים מהארון? יש לנו כלל ברזל שיקל על החיים שלכם: אם לא לבשתם פריט במשך 12 חודשים, הגיע הזמן להיפטר ממנו! הדרך הקלה ביותר להבחין בפריטים שאינם בשימוש היא לתלות את כל הקולבים בארון כלפי פנים. כאשר אתם לובשים בגד ומחזירים אותו לארון, הקפידו לתלות את הקולב כלפי חוץ. ככה, כעבור כמה חודשים תוכלו לראות אילו פריטים תופסים לכם שטח נדל"ן יקר בארון - אלה הם הפריטים שתלויים על קולבים הפונים כלפי פנים. הצלחתם לנפות את ארונכם? מעולה! כעת תוכלו לערוך מכירה עם חברים, למכור את הבגדים לחנויות יד שנייה או לתרום לארגוני רווחה כמו ויצ"ו ו"פתחון לב".

 

2. תלו את כובעיכם על הקיר


בעולם מושלם הייתה לכם קופסת כובע עגולה בעבור כל מגבעת פדורה. בעולם מושי־מושלם היה לכם גם מקום בארון לכל הקופסאות האלה והייתם שותים תה עם הכובען המטורף. עד שזה יקרה, יש לנו שיטת אחסון נוחה ושימושית לאוסף הכובעים שלכם - תלו אותם על מסמרים על אחד מקירות החדר. כן, כן, ותרו על כמה פוסטרים של ג'סטין ביבר ופתחו תערוכה לכובעיכם. לא רק שצורתם תישמר טוב יותר, גם תוכלו למדוד אותם בקלות ולהחזיר מבלי להפוך את הארון. רק עשו טובה ותנו איזה ויש על האבק אחת לשבוע. אנחנו סופר־אלרגיים!

 

3. הוסיפו חוצצים למגירות


הניחו במגירות שלכם חוצצים וחלקו את המגירה לפי פריטים: תחתונים, גרביים, חזיות וכדומה. כך תמנעו ערבובייה ותמצאו בקלות ובזריזות את מה שאתם מחפשים. את החוצצים אפשר לרכוש בכל חנות כלי בית, אך גם אפשר להכינם בקלות מקרטון עבה או מקאפה, המוצעים למכירה בכל חנות יצירה. קצת DIY, מה יש? גם ככה לא עשיתם כלום כל החופש!

 

4. הוסיפו קופסאות אחסון


הסוד לארון מסודר הוא קופסאות אחסון. בכל חנות לאביזרים לבית אפשר למצוא קופסאות ופחים, ובהם אפשר לאחסן גרביונים, תכשיטים, כפפות ובעצם כל הפריטים הקטנים שתופסים לכם מקום במגירה. הקדישו קופסה אחת לכל סוג של פריט והדביקו עליה תווית כדי שלא תתבלבלו בין תכולת הקופסאות.

 

5. סדרו את ארונכם לפי קטגוריות או צבעים


הרימו יד אם אי פעם הפכתם את הארון כי לא מצאתם את החולצה ההיא שהסתתרה מתחת לשמלה שמעליה מעיל ומעליו צעיף. קבלו טיפ קטן ובסיסי: סדרו את ארונכם לפי קטגוריות - מכנסיים, חצאיות, שמלות, גופיות, סוודרים וכו'. זוהי הדרך היעילה ביותר למצוא את מה שאתם צריכים. אפשרות אחרת היא לארגן את ארונכם לפי צבעי הקשת, וככה בפעם הבאה שתחפשו את החצאית האדומה האהובה עליכם, תוכלו לאתר אותה מיד.

 

6. נפו את מגירת התחתונים


בואו נודה באמת - אנו מחליפים סמארטפונים בתדירות גבוהה יותר משאנו מחליפים את מלאי התחתונים שלנו. לכל אחד מאיתנו יש בארון לפחות זוג אחד (אם לא עשרה) של תחתונים בלויים וקרועים שמשום מה טרם מצאו את דרכם לפח האשפה. עצה שלנו: צמצמו את מגירת התחתונים לכעשרים זוגות לכל היותר!

 

7. אמרו שלום לכדורי הנפטלין


המלצת ההורים: הכניסו לארון כדורי נפטלין כדי להרחיק פרפרי עש. הם ניזונים בעיקר מצמר, אך גם מסיבים טבעיים אחרים כמו משי, קשמיר, כותנה ופשתן.
המלצת ראש אחד: כדורי נפטלין מסריחים לאללה. השתמשו בשקיות לבנדר, זה עושה את אותה העבודה ועל הדרך גם מוסיף ריח שמימי לבגדים שלכם.

 

8. הפסיקו לאחסן תיקים בתוך תיקים


אנחנו יודעים שזה מפתה, אבל אל־אל־אל תאחסנו תיקים בתוך תיקים אחרים. זה טריק ששמור למטריושקות בלבד! הניחו את התיקים, הקלאצ'ים, הפאוצ'ים והנרתיקים (שכחנו משהו?) על מדפי הארון כדי שתוכלו להבחין בקלות בתיק המיועד לאאוטפיט שבחרתם.

 

9. נצלו כל מקום פנוי


ואנו מתכוונים ל־כ־ל מקום פנוי! למשל, אפשר לתלות חגורות וצעיפים על דלת הארון במקום לבזבז מקום במגירת התחתונים שזה עתה סידרתם בה חוצצים! לא צריך להתפרע עם פטיש ומסמר, גם וווים עם דבק דו־צדדי יעשו את העבודה יופי־טופי.

 

10. החליפו את קופסאות הנעליים


היפטרו מקופסאות הנעליים העשויות קרטון והשתמשו בקופסאות פלסטיק שקופות. כך תמצאו את הנעליים שאתם רוצים לנעול מבלי לפתוח את כל הקופסאות - הרי ברור לכולנו שהן מאופסנות בקופסה האחרונה (#חוק_מרפי). ואם כבר אנחנו משוחחים על נעליים - מומלץ בחום לתחוב לקצה הנעליים מעט בד כדי לשמור על צורתן.

 

11. בחרו את הקולבים הנכונים


אין דבר מבאס יותר מלמצוא את השמלה העדינה האהובה קרועה ומלאת אבק על רצפת הארון כי היא נשמטה מהקולב. כדי למנוע אסונות כאלה בחרו את הקולב הנכון לבגד הנכון: קולבי קטיפה מחזיקים היטב בדים חלקלקים כמו סאטן; קולבים מחורצים מעולים לגזרות ספגטי (ובשום ואופן על תתלו עליהם סריגים!); קולבי עץ חזקים ומתאימים למעילי צמר כבדים; קולבים מרופדים מתאימים לבדים עדינים כמו תחרות ומשי.

 

12. שננו היטב "אחד נכנס - אחר יוצא"


אוגרים, התאחדו! עכשיו - התפזרו! כדי לחסוך במקום (ובכסף) החליטו שבכל פעם שאתם מכניסים פריט חדש לארון - פריט אחר חייב להיזרק. הזכירו לעצמכם את כלל הברזל הזה בדרך לקופה וחשבו שנית אם אתם באמת זקוקים לעוד קרופ־טופ של חד־קרן ופייטים. נראה לנו שאחד הוא די והותר.

 

13. האירו את ארונכם באמצעות גופי תאורה


רגע לפני שאתם מגלגלים את עיניכם - עצרו! זה פשוט יותר משנדמה לכם. אין צורך להזמין חשמלאי או לקנות ארון יוקרתי, כל שצריך לעשות הוא לתלות בתוך הארון כמה נורות לילה קטנות (הפועלות על סוללות) ולהאיר את ארונכם החשוך.

 

SEDER - איזה טיפ אתם מתכוונים ליישם?

 

(רוני קוטק)