ראשי

מפחיד (צילום מתוך הסדרה "שקרניות קטנות")

סכנה במיוזיקלי: תושב אריאל חשוד כי תקף מינית עשרות נערות באמצעות הרשתות החברתיות

האינטרנט הוא לא מקום בטוח.

 עומר טסל   |   30/01/2017  |    |    | 

 

 

לא פעם ולא פעמיים דנו בסכנות הקיימות באינטרנט. גם רשתות החברתיות שבהן התמונות "נעלמות" לאחר 24 שעות, כמו סנאפצ'ט, עלולות להיות מסוכנות. תמונה או סרטון שהעלינו, למשל, עלולים להגיע לידי גולשים שישתמשו בהם לרעה, וגם הפרטים האישיים והחסויים שלנו עלולים להיות מופצים ולשמש זרים לסחיטה או עבירות אחרות. הסיפור הבא מבהיר עד כמה הסכנות נמצאות קרוב אליכם - ממש בתוך המכשיר הסלולרי שלכם.

 

 

המשטרה עצרה את ז'אק זרקה, תושב אריאל בן 48, בחשד כי תקף מינית נערות באמצעות אפליקציית מיוזיקלי ורשתות חברתיות אחרות. על פי החשד התחזה האיש לנערה, פנה לנערות באפליקציות וביצע בהן עבירות אינוס דרך הרשת. 

 

 

חשוב להיות מודעים לסכנות שטומנות בחובן האפליקציות - וחשוב לנקוט אמצעי זהירות. כדאי, למשל, להגדיר את החשבונות ברשתות כפרטיים, לנעול את הטלפון והמחשב האישי בסיסמה ולאשר חברים בלבד בפרופילים השונים. כמו כן חשוב לזכור - בדיוק כפי שתיזהרו בשיחה עם זרים ברחוב, כך יש להיזהר מפני אנשים זרים באינטרנט. הרשת עשויה להיות מבלבלת מאוד, וגם אם נדמה לכם שאתם מדברים עם מישהו בגילכם, יכול להיות שמאחורי תמונת הפרופיל מסתתר מתחזה. בנוסף, הימנעו משליחת תמונות וסרטונים אישיים, שחלילה לא יופצו ללא שליטתכם.

 

 

גלו ערנות, שמרו על הפרטיות שלכם והבינו את הסכנות הטמונות ברשת.