סלבס

"אתם תשללו אימוץ מילד על סמך ראייה חשוכה?" (צילום: אינסטגרם)

סטטיק פותח את הלב בפוסט מרגש: "איבדנו את זה סופית?!"

הכוכב הביע את דעתו באחד הנושאים הכי חשובים עליהם מדברים במדינה בשבוע האחרון.

 אריאלה אביר   |   19/07/2017  |    |    | 

אם אקטואליה היא לא הצד החזק שלכם, ואתם מעדיפים להעביר את הזמן מול הטלוויזיה בצפייה ב"האנטומיה של גריי" ולא בחדשות, כנראה שאתם קצת מבולבלים מהדיון הסוער שמתרחש בימים אלו בישראל ברשתות החברתיות, בנוגע לאימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים, ואנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בנושא החשוב הזה.

"אין אימוץ אלא על ידי איש ואשתו יחד" - כך מצוין בחוק האימוץ של מדינת ישראל, שנחקק בשנת 1981. לפני כשבועיים פנו לבג"ץ עמותת "אבות גאים" והמרכז הרפורמי לדת ומדינה, בניסיון לשנות את החוק כך שגם זוגות חד מיניים יוכלו לאמץ ילדים. רק הגיוני ולגיטימי שזה יהיה המצב במדינה מתקדמת ונאורה כמו שלנו, לא? וול, מתברר שלא. "'השירות למען הילד' לא המליץ על שינוי הדין מכיוון שהתפיסה היא שהילד הנמסר לאימוץ נושא תחושה של חריגות, ולכן רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת מטען נוסף על הילד, בדמות השמתו בתא משפחתי שעדיין נתפס בחברה הישראלית כתופעה חדשה ושונה", כך נכתב בעמדת המדינה כתגובה לפנייה המדוברת. ובמילים קצת פחות מרשימות - המדינה חושבת שילד מאומץ שיגדל במשפחה בה שני ההורים משתייכים לאותו המין, ירגיש יותר חריג מילד מאומץ שגדל במשפחה בה יש אבא ואימא, והיא לא מעוניינת לאשר דבר כזה.

אתם בשוק? גם אנחנו, והאמת, גם הרבה אנשים אחרים, ביניהם לא מעט סלבריטאים. בימים האחרונים הרשת מתמלאת בתגובות זועמות על ההחלטה ההזויה הזו, ובין פוסטים מלאי אמוציות של הראל סקעת ועברי לידר, שמשתייכים לקהילה הגאה, פרסם אתמול סטטיק פוסט נרחב בפייסבוק בו הוא מתייחס לעניין מנקודת מבט אחרת וחשובה לא פחות - נקודת מבטו של הילד המאומץ.

"מדינה יקרה שלי, האם איבדנו את זה סופית?!", פתח סטטיק, שהוא בעצמו מאומץ, והמשיך: "לא נמאס לעם הכי רדוף בתולדות ההיסטוריה מרדיפת מיעוטים? די, חלאס. 2017. הקהילה הלהט"בית בכל מקום, והרוב המוחלט כבר מבין שלשפוט אדם לפי הנטייה המינית שלו זו פשוט בורות וראייה חשוכה לשמה". 

"(זה) לא סוד, אני מאומץ", ציין סטטיק ופתח את לבו: "אם לא היו תופסים אותי שני הורים מדהימים, הייתי כנראה מוצא את עצמי נתון לחסדים של משרד הרווחה ומגיע כנראה לאיזשהו בית יתומים כזה או אחר. אתם יכולים לדמיין שהיה יוצא משם לירז שונה לגמרי שכנראה לא היה מגיע לחצי ממה שיש לי היום, והיה נאבק בכל שאר התארים הקשים כמו 'יתום' , 'חייל בודד' והכי קשה... פשוט לבד בעולם. קשה לי לדמיין את עצמי בגילי בלי אף אחד. בלי משפחה. בלי אימא. בלי אבא. בלי שאי פעם חגגו לי יום הולדת כמו שצריך. בלי טיול בר מצווה לחו"ל... בלי מי שיצעד איתי לחופה".

הוא הוסיף והפנה שאלות חשובות לעוקבים שלו: "האם אתם תשללו (אימוץ) מילד או ילדה שנתונים לחסדי המזל מבחינת האם יאמצו אותם או לא, על סמך ראייה חשוכה? על סמך חוסר בסובלנות? על סמך אי הבנת השונה? על סמך אפלייה לא מוצדקת בעליל שלא מגובה בשום הוכחות?"

כרגע הנושא לא יורד מהכותרות ומחר אף מתקיימת הפגנה בנושא בקריית הממשלה בתל אביב, ואנחנו בעיקר מקווים שכל האחראים לנושא יזכרו שבשנת 2017 אין מקום במדינה, שמגדירה עצמה כדמוקרטית, לקפח באופן מובהק קבוצה כה נרחבת מהעם, שרק רוצה לקבל את אותן הזכויות להן זכאים שאר אזרחי ישראל.