מגזין

צילום: Shutterstock

סודות קטנים ומלוכלכים: 3 הפריטים שאסור לכם לגעת בהם בחדר המלון

אזהרה: הנתונים הבאים מדאיגים בהחלט.

 ראש אחד   |   01/06/2016  |    |    | 

 

 

 

רק התחיל חודש יוני, ואנחנו כבר מדמיינים את חודשי הקיץ. תגיד רגע, חופש גדול, יש מצב שאתה מקדים קצת? אנחנו פשוט לא יכולים להפסיק לחשוב על החופשות שהמשפחה מתכננת או על הנסיעה לאילת עם כל החברים. אנחנו מעבירים את הימים הארוכים בתכנון כל פרט ופרט! לאן ניסע, מה נעשה ובעיקר - איפה נישן?

 

 

GIPHY

 

בית המלון הוא חלק משמעותי ובלתי נפרד מהחופשה שאנחנו מדמיינים לעצמנו. לא שיש לנו בעיה עם החדר שלנו, אבל לבתי מלון יש קסם שיכול להפוך חופשה ליוקרתית במיוחד. אז חלמנו, עצמנו עיניים ודמיינו את החדר הגדול, את הבריכה ואת ארוחות הבוקר המפנקת. עד שנתקלנו במידע שהחשיך את עינינו.

 

 

ידוע שישנם פריטים בבית המלון שאסור בתכלית האיסור לגעת בהם - מטעמי היגיינה, כמובן. הידעתם שישנם פריטים שלא עוברים ניקוי אף פעם? בגלל שאנחנו דואגים לבריאותכם, הבאנו לכם שלושה פריטים שאסור לכם לגעת בהם בבתי מלון. רק אל תשכחו לקחת אותנו איתכם במזוודה, תודה.

 

מקום 3: כיסויי המיטה וכריות הנוי

 

GIPHY

 

אין כמו להיכנס לבית המלון ולגלות מצעים צחורים ונקיים, מעוטרים במגוון כריות נוי צבעוניות וכיסויי מיטה מעוצבים. אז זהו, שהפריטים האלה לא עוברים ניקוי אף פעם ומלאים בחיידקים ובלכלוך! עצה שלנו: לבשו כפפות (מה, הגזמנו?) ברגע שאתם נכנסים לבית המלון, הסירו את הכריות ואת כיסוי המיטה והניחו אותם רחוק בפינת החדר. 

 

אם עוד לא הצלחנו לזעזע אתכם, נספר לכם שלפני כמה חודשים הועלתה באתר Reddit תמונה של פתק שאורח במלון "מריוט" מצא מתחת למצעים, ובה היה כתוב: "אם אתם קוראים את הפתק הזה, סימן שצוות הניקיון במלון לא החליף את המצעים!". התמונה כמובן הפכה ויראלית, ואנחנו הפכנו חשדנים אף יותר. 

 

 

 

מקום 2: השלט של הטלוויזיה

 

 

GIPHY

 

זה בסדר, אתם לא היחידים שמדליקים טלוויזיה בחופשה. אתם יודעים, כדי לצפות בכל הסדרות האהובות עלינו בדיבוב לשבדית. או משהו כזה. בכל אופן, השלט, כמו פריטים נוספים בחדר, לא עובר שום חיטוי. תחשבו על כמות הידיים שנוגעות בו - מי יודע מי מבין האורחים שטף ידיים לאחרונה. הצעה שלנו: לא לצפות בטלוויזיה, אלא לצאת להסתובב בחוץ! אבל אם אתם רוצים עצה יעילה - עטיפת השלט בשקית היא דרך ראויה להימנע ממגע בחיידקים הרבים. אין בעד מה.

 

 

 

מוכנים למקום הראשון? יש לכם ניחוש כלשהו?

 

 

 

מקום 1: כוסות המים בחדר

 

 

GIPHY

 

 

אולי תופתעו, אבל מחקר שערך אתר ABC בדק ומצא כי הכוסות שבהן אנו משתמשים לצחצוח שיניים ושתיית המים בזמן שהותנו בחדר, האמורות לעבור חיטוי קפדני מדי יום, לעתים לא מוחלפות בכוסות נקיות כלל! #אוי_ואבוי

 

 

המחקר בדק 15 בתי מלון ומצא שב-11 מהם לא הוחלפו הכוסות כלל! מה אנחנו ממליצים? די. לא נוסעים לחופש, נשארים בבית. אבל אם אתם מתעקשים שנעזור לכם להתמודד עם העובדות הקשות, נמליץ לכם פשוט לקנות בקבוק מים סגור. הכי פשוט.

 

 

 

GIPHY

 

 

CLEAN - מה אתם חושבים, מגעיל או לא כל כך נורא?

 

 

(עומר טסל - Omert.rosh1@gmail.com)