מגזין

(צילום: ניר סלקמן)

סדרת סרטונים מיוחדת לחגיגות הגאווה: אביגייל גבעון

ברוח אירועי חודש הגאווה נפגשנו עם בני נוער מהקהילה הגאה, והם פתחו בפנינו את הלב בסדרת סרטונים מרגשת במיוחד. היום אנחנו שמחים להכיר לכם את אביגייל גבעון, ממובילות מחאת הנוער הגאה 2016. 

 ראש אחד   |   02/06/2016  |    |    | 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tfZsoExLZFg

 


אני אביגייל, בת 17, ביסקסואלית, גרה בתל אביב, אוהבת קולנוע ולומדת פילוסופיה יהודית. הבנתי שאני אוהבת בנות בגיל 12, ובגיל 14 וחצי כבר הייתי מחוץ לארון כמעט לגמרי. יש לי חברה כבר כמעט שנה והיא כמו בת בית אצלנו, ההורים שלי אוהבים אותה מאוד. היחידים שלא יודעים על הזהות המינית שלי הם הסבים וסבתא שלי, אבל אני מניחה שעכשיו הם ידעו עם כל מה שקורה... אני פעילה בצופים והשנה העברתי לעשר קבוצות של כיתות ז'¯ח' פעולות הסברה על הקהילה הגאה, על הגדרות ועל סטטיסטיקות רלוונטיות ועניתי על השאלות של החניכים. השנה, בעקבות הקמפיין של משרד התיירות לתיירות גאה (שלבסוף בוטל), הבנו בקהילה שמשהו חייב להשתנות. אני, החברה שלי ועוד ידיד הרמנו את הכפפה ופתחנו קבוצה שתישא מסר של מחאה במצעד השנתי. יצרנו שיתוף פעולה עם "איגי", ארגון הנוער הגאה, ובשבועות האחרונים אנחנו עובדים יום ולילה כדי להקים גוש מחאה בולט, גדול ומשמעותי. המצעד הוא גם מסיבה, אבל אנחנו רוצים להטעין אותו גם במחאה בועטת, לדרוש את זכויותינו. הבנו שחינוך ורווחה הם הנושאים הכי חשובים לנו כי מזניחים את הקהילה מהבחינה הזאת. לא הגיוני שאני, כתלמידה בת 17 שלומדת במערכת החינוך, לא ארגיש בטוחה לגמרי בבית הספר שלי. לא הגיוני שהמערכת לא מתאמצת כדי שארגיש בטוחה. אנחנו קוראים לכולם להצטרף אלינו, לצעוד איתנו ולומר - מגיע לנו שישקיעו בנו. ההאשטאג של המחאה שלנו הוא #תתעוררי, כי אנחנו מרגישים שהקהילה קצת ״רדומה״ ולא מספיק בועטת בנוגע לאי השוויון כלפינו. אני מאוד גאה ומתרגשת לקחת חלק משמעותי בדבר כזה גדול, אני מרגישה שבקרוב לא יוכלו להתעלם מאיתנו.

 

הגאווה שלי

 


אחד הרגעים שהרגשתי בהם שאני גאה להיות גאה היה ביום הזכויות לקהילה הגאה בכנסת. ליום אחד, כל המסדרונות, הוועידות והחדרים בכנסת, המקום שבו מתקבלות החלטות גורליות, התמלאו בנוער גאה ובמבוגרים, והמטרה של כולם הייתה להשיג שוויון זכויות כדי שנחיה פה כשווים בין שווים. אמנם באותו היום ממש נפלו בכנסת שש הצעות חוק שנועדו לקדם שוויון זכויות לקהילה, אבל הנוכחות שלנו במקום, עצם זה שהלכתי יד ביד עם חברתי במסדרונות הכנסת, אלה נתנו לי תחושה של תקווה ואמונה שיהיה פה טוב יותר ושיש לנו כוח. הדרך עוד ארוכה והיא לא תהיה קלה בכלל, אבל אנחנו יכולות ויכולים לעשות את זה אם רק נעבוד ביחד. מצעדי גאווה, מפורסמים להט״בים ומסיבות של הקהילה לא מרגשים אותי. לראות אותנו בשטח, את האנשים, את הפעילות, את כולם מתאחדים ביחד סביב המטרה המשותפת שלנו, משתפים פעולה ומנסים ליצור לעצמנו עתיד טוב יותר, דרך הכנסת או ברחובות - זה מה שמרגש אותי ועושה אותי גאה באמת.

 

 

מראיין: כת"צ עילי שמעוני
יוזם הפרויקט: בר וולפרט
צילום: שי רוזנצוייג
עריכה: תום עוזיאל ושי שבתאי
סטילס: ניר סלקמן
סטודיו: ערן לוי
איפור: רביד וולף ל"רווית אסף"
תודה מיוחדת ל IGY – ארגון נוער גאה – איגי