סטייליש

מקסימה אמיתית (צילום מסך מאינסטגרם)

נערה עם תסמונת דאון משנה את עולם הדוגמנות

מדליין סטיוארט מככבת בקמפיינים ומקבלת הצעות דוגמנות, וזה שיש לה תסמונת דאון לא עומד בדרכה, ואפילו להפך.

 ראש אחד   |   16/07/2015  |    |    | 
מקסימה אמיתית (צילום מסך מאינסטגרם) מקסימה אמיתית (צילום מסך מאינסטגרם)

מדליין סטיוארט מככבת בקמפיינים ומקבלת הצעות דוגמנות, וזה שיש לה תסמונת דאון לא עומד בדרכה, ואפילו להפך.

הכירו את מדליין סטיוארט, נערה בת 18 מאוסטרליה, שלא מזמן החליטה להיכנס לעולם הדוגמנות. אם זוהי שאיפה גבוהה למדי בעבור רבים מאיתנו, בעבור מיידלין היא כנראה מאתגרת הרבה יותר, מפני שלמדליין יש תסמונת דאון.

בצעירותה סבלה מדליין (או בכינויה, מאדי) מעודף משקל, בעיה נפוצה בקרב הלוקים בתסמונת דאון. בשנה האחרונה החליטה לחולל שינוי באורח חייה והצליחה להשיל עשרים קילוגרמים ממשקלה על ידי עבודה קשה שכללה פעילות ספורטיבית מתמדת כגון שחייה, ריקוד והשתתפות בקבוצת מעודדות, בשילוב אכילה בריאה. אמה, שתמכה בה לאורך כל התהליך, מספרת כי האמינה שהיא יכולה להשיג כל מה שרק תרצה בו. האנרגיות המחודשות והביטחון העצמי החדש שפיתחה מדליין הם שהובילו אותה לרצות לדגמן. אבל אפשר לומר שהמטרה האמיתית שלה היא בעיקר להביא לשינוי חברתי: למחות נגד האפליה כלפי בעלי המוגבלויות.

מעוררת השראה צילום מסך מפייסבוק) מעוררת השראה (צילום מסך מפייסבוק)

מדליין שיתפה את סיפורה ברשתות החברתיות וזכתה לתמיכה גורפת בקרב הגולשים. פחות מחודשיים לאחר מכן היא כבר חתמה על חוזה דוגמנות עם המותג האמריקאי מניפסטה (Manifesta), הידוע בייצור בגדי אתלטיקה לנשים בכל המידות והצורות.

בנוסף לכך קיבלה מדליין הצעות משבעה מותגים נוספים, רשתות שתמכו בבקשתה לשנות את אידאל היופי המסורתי, ואפילו הוזמנה להתארח בתכניות טלוויזיה בגרמניה ובהונג קונג. עמוד הפייסבוק שלה עומד כרגע על כמעט 400,000 עוקבים, ואפשר להבין למה.

"אנחנו מאוד מתרגשים לקבל אותה כפרנזטורית של החברה", כך נכתב בבלוג של מניפסטה. "במשך שנים נלחמה מדליין במאבקים פנימיים וחיצוניים לצד הלקות בתסמונת דאון. דרך ריקוד, שחייה ועידוד הצליחה לעבוד על חיזוק הלב והגוף שלה... ממש כמו שמדליין מחויבת להרחבת התפיסה של אנשים לגבי איך דוגמניות צריכות להיראות, מניפסטה נחושים להראות שתעשיית הבגדים והאופנה אינה חייבת להתאים רק לנשים מסוימות. מותג אחד יכול להתאים לנשים שונות ומגוונות". מעורר השראה. 

unnamed (3) מדגמנת חיים בריאים (צילום מסך מפייסבוק)

YOU'RE BEAUTIFUL - מה אתם חושבים על מדליין?

(כת"צ לירן אשכנזי / liran.rosh1@gmail.com)