יחסים

כמעט כולם מציעים לנערה להתלונן למשטרה (צילום אילוסטרציה: shutterstock)

נערה בת 15: "הוטרדתי מינית, להתלונן עליו?"

נערה בת 15 מתלבטת אם להגיש תלונה במשטרה או לא.

 ראש אחד   |   01/02/2016  |    |    | 

 

נערה בת 15 הוטרדה מינית על ידי מי שהיה חבר שלה בזמנו. הוא לחץ עליה לעשות מעשים שהיא לא רצתה, השתמש בכוח נגדה ולדבריה כמעט אנס אותה. לאחר שהבין שהיא לא מעוניינת להמשיך בזה, נפרד ממנה. הנערה מרגישה מוטרדת, מפוחדת ופגועה. היא סיפרה זאת למדריכיה בפנימייה שבה היא לומדת, והם אמרו לה שיתמכו בה אם תרצה להגיש תלונה במשטרה. אבל הנערה מפחדת "להרוס לו את החיים", כלשונה, ומתלבטת עם הגולשים באתר Ask People מה עליה לעשות:    

 

צילום מאתר Asp People (צילום מאתר Asp People)

 

כמעט כל התגובות באתר מציעות לנערה ללכת למשטרה ולהתלונן על הבחור. המגיבים מסבירים לנערה שעליה לזכור כי אותו בחור הוא שהרס לה את החיים, ולא להפך. בנוסף, מאחר שמדובר בסיטואציה מאוד חמורה, הנערה לא צריכה להרגיש צורך להקטין את הדברים ולהפחית מחומרתם האמיתית (זה ממש לא רק "שטות שנגרמה מרצון סיפוק", כפי שהיא ניסחה זאת בעצמה). לכן יש לערב בעניין את רשויות החוק. חלק מהתגובות מייעצות לנערה לפנות לאיש מקצוע שילווה אותה בתהליך התלונה, כי לעבור זאת לבד עשוי להיות קשה מאוד. פתרון אפשרי, למשל, הוא להתקשר למרכז לסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ולבקש ליווי מקצועי מטעמם.

גם ליוצעת של האתר, שירלי קליין, יש כמה מילות ייעוץ לנערה: 

 

בת 15 יקרה,

צר  לי לקרוא על ההתנסות הקשה שעברת. אני גאה בך שבחרת לספר למדריך ולעובד הסוציאלי על מה שקרה - במקרים כאלה אסור לשמור את הדברים בסוד, ויש לשתף מיד את המבוגרים. חשוב שלא תאשימי את עצמך בשום דבר שקרה ושתביני שמי שפגע בך התנהג בחוסר הגינות ובאלימות כלפייך. אין שום סיבה שתקבלי יחס כזה מאף אחד! לגבי התלונה במשטרה, אם יש ספק, אז אין ספק. כלומר אם את מרגישה שהייתה כאן פגיעה, שהיה שימוש בכוח ושאולצת לעשות דברים שלא רצית, אין ספק שצריך להגיש תלונה. חשבי על כך לעומק יחד עם העובד הסוציאלי.

כל טוב ובהצלחה,

שירלי קליין – מטפלת משפחתית זוגית מוסמכת, מומחית בבני נוער.

 

זקוקים למישהו לדבר איתו?

מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית 1202 (24 שעות ביממה)

אם נתקלתם בבריונות ברשת, פנו לאיגוד האינטרנט הישראלי, המרכז לאינטרנט בטוח כאן בשבילכם.

ער"ן (עזרה ראשונה נפשית): 03-5467799, 04-8672222, ובאינטרנט www.eran.org.il

אוזן קשבת: 03-5226027, 03-6919765

 

SAD - לאף אחד לא מגיע לעבור דבר כזה.

(מערכת ראש אחד)