מגזין

לא נעים (צילום מסך)

נערה בת 12 עומדת למשפט פלילי על שימוש באימוג'ים

בחרו את האימוג'ים שלכם בקפידה. 

 ראש אחד   |   01/03/2016  |    |    | 

 

 

כולנו משתמשים באימוג'ים, ואיך אפשר שלא? הרי מדובר באחת ההמצאות הכי שימושיות שיש (וגם הכי מצחיקות. צריך לתת פרס נובל למי שחשב על הקקי המחייך)! אבל בעוד רוב האנשים משתמשים באימוג'ים כדרך הבעה נוספת ולא חושבים על המשמעות של האמוטיקונים ברצינות, יש אנשים שלוקחים אותם ברצינות (רבה מדי, יש להגיד). 

 

נערה בת 12 מארצות הברית פרסמה תמונה באינסטגרם עם הכיתוב "meet me in the library Tuesday ? ? ?" ("תפגשו אותי בספרייה ביום שלישי") וצירפה את שלושת האימוג'ים שאתם רואים. אזרח מודאג שראה את הפוסט החליט לדווח על המקרה (לצערנו בארצות הברית היו מקרים רבים של אירועי ירי בבתי ספר על ידי תלמידים), והמשטרה מיד פצחה בחיפושים אחר הנערה. כעת היא מואשמת בהטרדה ברשת ובהפצת איומים על בית הספר שלה.

 

 

למרות שבית הספר החליט שאין ממש באיום, בכל זאת תעמוד הנערה למשפט, ובית המשפט יצטרך להכריע אם מדובר באיום רציני או בבדיחה. אמה של הנערה מספרת שמדובר בילדה טובה שמעולם לא הסתבכה בצרות. לדבריה, בתה פרסמה את הכיתוב הזה בתגובה למישהו שהתנהג כלפיה בבריונות. אז כן, היזהרו עם האימוג'ים שלכם בדיוק כפי שאתם אמורים להיזהר עם המילים שלכם.    

 

EMOJI - חיים ומוות ביד האימוג'י. 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)