מגזין

טיפ מספר 4 יעיל במיוחד (קרדיט: Giphy.com)

נלחצים ממבחנים? קבלו 5 טיפים שיעזרו לכם

כן, יש לכם אישור לקחת הפסקת פיצה.

 נועם גורביץ'   |   18/06/2017  |    |    | 

כשאתם שומעים את המילה "מבחן", הדופק שלכם מתחיל להאיץ? אתם רואים "שחור" מול העיניים ומראש מוותרים על האפשרות שתצליחו? אתם לא לבד, תלמידים רבים חווים חרדת מבחנים, בין אם במהלך הלימודים או בין אם במהלך המבחן עצמו. הלחץ גובר בתקופת המבחנים בבית הספר, כשצריך להתמודד עם החרדה באופן שבועי. אז מה עושים? אל דאגה! בשביל זה אנחנו פה. מצאנו עבורכם 5 טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם התקופה הזו.

  

1. לאט, אבל בטוח

בדרך כלל, כשאנחנו לחוצים לקראת מבחן גדול, אנחנו מנסים להכניס כמה שיותר חומר לראש בכמה שפחות זמן. רובנו דוחים את הלימודים לרגע האחרון (כדי לא להתמודד עם הלחץ) ואז מנסים תוך 3 ימים ללמוד חומר של חודשים רבים. קחו לכם שבוע שלם מראש ללמוד לכל מבחן! ביום הראשון למדו פרק, ביום השני למדו פרק אחר וחזרו על הקודם וכן הלאה. כך תצליחו להקיף את כל החומר אבל עדיין לנשום בין לבין.

 

via GIPHY

2. פוקוס

במידה ואתם נמצאים ממש עכשיו ימים ספורים לפני מבחן, במקום לנסות לחרוש על כל החומר, עברו על כולו אבל התמקדו בכמה פרקים עיקריים כדי שלפחות אותם תדעו באופן מושלם. כך, כשתתיישבו מול דפי הבחינה, תדעו שיש בה שאלות שבוודאות תצליחו לענות עליהן ותהיו הרבה יותר רגועים.

 

via GIPHY

3. רעננים

כשלומדים למבחן, הנטייה היא לשבת מול המחברות והספרים במשך שעות ארוכות ולנסות להבין כמה שיותר מידע. חלקנו אף "נועלים" את עצמנו בחדר למשך זמן רב בתקווה שזה יעזור. ההמלצה שלנו היא לעשות בדיוק ההפך – למדו בכל פעם כשעתיים–שלוש ואז צאו להתאוורר! שבו מעט עם חברים, הסתובבו ברחובות, או אפילו תשנו שנ"ץ. הכי חשוב לנתק את עצמכם לרגע כי לעיתים לאחר זמן למידה ארוך, החומר הלימודי לא באמת נכנס לראש אלא מגיעים למצב סטטי בו פשוט קוראים את הטקסט ולא באמת מבינים מה משמעותו. אז מה אתם אומרים על הפסקת פיצה?

 

via GIPHY

4. שיעורים פרטיים

כאמור, הדרך הכי טובה להיות רגועים לקראת מבחנים היא פשוט לדעת את החומר. מרגישים שאתם לא מצליחים ללמוד לבד או שלימוד עם חברים מסיח את דעתכם? "ראש אחד" ואתר "לימוד נעים" מסדרים לכם פתרון מעולה! באתר תמצאו מאגר של מורים פרטיים מעולים מכל רחבי הארץ שיעזרו לכם בכל שאלה, קטנה כגדולה. תוכלו להזמין שיעורים פרטיים פרונטליים או אפילו שיעורים אונליין (לא יוצאים מהפיג'מה לעולם), ללמוד כמו שצריך למבחן ואז להיכנס בביטחון מלא לכיתת המבחן! #אין_בעד_מה

 

via GIPHY

5.פרופורציות

קוראים יקרים שלנו, העצה החשובה ביותר היא לקחת הכל בפרופורציות. מבחנים אכן עשויים להיות מלחיצים, במיוחד בתקופות בהן יש כמה במהלך שבוע אחד, אך בסופו של דבר הייתם נוכחים בשיעורים, כלהחומר כתוב בספרים וזה אפשרי! אתם לא הראשונים ולא האחרונים שנבחנים בנושאים האלה אז נשמו עמוק, אתם תצליחו.

via GIPHY

(תוכן שיווקי)