מגזין

ידענו שאנחנו לא לבד! (צילום: shutterstock)

נאס"א גילתה כוכב הדומה לכדור הארץ

טוב, הגיע הזמן, באמת התחלנו להרגיש קצת בודדים פה בין שבעת מיליארד האנשים הנוספים בכדור הארץ. יאללה, מי עובר איתנו דירה?

 ראש אחד   |   26/07/2015  |    |    | 
כדור הארץ ידענו שאנחנו לא לבד! (צילום: shutterstock)

טוב, הגיע הזמן, באמת התחלנו להרגיש קצת בודדים פה בין שבעת מיליארד האנשים הנוספים בכדור הארץ. יאללה, מי עובר איתנו דירה?

יצא לכם פעם לתהות "יכול להיות שיש חיים נוספים אי שם מחוץ לכדור הארץ?"? אנחנו בטוחים שכן. תכלס, איך יכול להיות שאנחנו היצורים החיים היחידים ביקום? עד כמה שאנחנו מהממים והכול, בטוח יש שם עוד מישהו.

או! נאס"א יצאה בתגלית חדשה ומספקת לנו את התשובה. סוכנות החלל האמריקאית מצאה כוכב סלעי שמסתובב סביב כוכב דמוי השמש שלנו במרחק דומה לזה של כדור הארץ והשמש. אמנם כבר היו ניסיונות לעלות על תגליות כאלה בעבר, אך הכוכב שנמצא הפעם דומה מאוד במאפייניו לכדור הארץ, ונראה שאכן אפשר לקיים עליו חיים. הפעם ממש נראה כאילו נמצא אח תאום לכדור הארץ, או בשמו הרשמי - קפלר 452b. נעים להכיר, Brother from another mother!

קצת נתונים יבשים: המרחק של קפלרוש מכדור הארץ הוא 1,400 שנות אור; הוא נמצא בקבוצת הכוכבים "ברבור"; הוא גדול מכדור הארץ בכ-60%; והשמש שלו גדולה מהשמש שלנו בכ-4% ובהירה בכ-10%. קפלר 452b מקיף את ה"שמש" שלו ב-385 ימים, שזה קרוב מאוד ל-365 הימים שלוקח לכדור הארץ שלנו להקיף את השמש. דווקא מתאים לנו עוד כמה ימים בשנה, אתם חושבים שאפשר להוסיף אותם לחופש הגדול? 

מנתח הנתונים של נאס"א, ג'ון ג'נקינס, אמר שהוא לא יהיה מופתע כלל אם יתברר שיש חיים על "בן הדוד הבוגר והגדול יותר של כדור הארץ". כן, מתברר שהכוכב קיים כבר שישה מיליארד שנים, יותר זמן מכדור הארץ. לדבריו של ג'נקינס, זוהי כמות זמן מספקת לקיים חיים, אם כל שאר הנתונים מאפשרים זאת.

המרחק הגדול בינינו לבין הכוכב לא מאפשר לנו לדעת אם קיימים עליו חיים כרגע, אף שנאס"א עובדים על הגילוי, כמובן. בכל מקרה, עד שתימצא תשובה - נראה שרוב הסימנים מראים שאנחנו לא לבד בעולם הזה.

https://www.youtube.com/watch?v=G_zcEgx1IgQ

COOL - אם הם אכן קיימים, איך אתם חושבים שהיצורים על קפלר 452b נראים?

(דנה זקס / danaz.rosh1@gmail.com)