בידור

(צילום: Giphy)

מ-DNCE ועד פיפת' הרמוני: איך בחרו הלהקות האהובות את שמן?

תמיד עניין אותנו לדעת, אז הלכנו ובדקנו.

 ראש אחד   |   23/10/2016  |    |    | 

 

 

1. טוונטי וואן פיילוטס - Twenty One Pilots 

 

טיילר ג'וזף, סולן הלהקה, הסביר כי שאב את ההשראה לשם הלהקה מהמחזה המפורסם "כולם היו בניי" (באנגלית: All My Sons) מאת המחזאי האמריקאי ארתור מילר. המחזה עוסק במלחמת העולם השנייה ובמותם של 21 טייסים עקב רשלנותו של יצרן מטוסים. טיילר סיפר בעבר שהוא מתבאס כשלהקות בוחרות בשמן באקראיות, ולכן היה לו חשוב לבחור שם עם סיפור ומסר חשוב. חלקכם בוודאי למדתם או תלמדו את המחזה המעניין הזה במסגרת שיעור ספרות אנגלית, אז אל תשכחו לספר לכולם את העובדה המגניבה שלמדתם זה עתה!

 

(צילום: Giphy)

 

 

2. פול אאוט בוי - Fall Out Boy 

 

על פי הגרסה המוכרת ביותר, נטען כי באחת ההופעות הראשונות של הלהקה, כשעדיין לא היה לה שם רשמי, פנו החברים לקהל ושאלו אותו איזה שם הכי מתאים ללהקה. אחד המעריצים בקהל צעק את התשובה הנבחרת. מה שחברי הלהקה לא ידעו אז, זה ש"פול אאוט בוי" הוא שמה של דמות קיימת מהסדרה "משפחת סימפסון". תכלס, השם מתאים. הלכנו לראות "משפחת סימפסון".

 

(צילום: Giphy)

אגב, הנה הדמות מתוך הסדרה:

(צילום מתוך הסדרה "משפחת סימפסון") (צילום מתוך הסדרה "משפחת סימפסון")

 

 

3. קולדפליי - Coldplay

 

הלהקה החליפה כמה וכמה שמות בתחילת דרכה. סולן הלהקה כריס מרטין והגיטריסט ג'ון באקלנד הקימו את הלהקה ותחילה קראו לעצמם Pectoralz. עם הצטרפותם של עוד חברים ללהקה הם שינו את שמם ל-Starfish (כוכב ים) ולבסוף, בשנת 1998, החליטו על השם המוכר. את |קולדפליי" הציע חבר של המוזיקאים, שניסה את מזלו בלהקה בעלת אותו שם - שלא הצליחה. סורי, אבל אנחנו לא מצליחים לדמיין את עצמנו לוקחים ברצינות את הבלדות המרגשות של להקת ''כוכב ים''.

 

 

(צילום: Giphy)

 

 

4. פיפת' הרמוני - Fifth Harmony

 

כידוע, הלהקה הורכבה במסגרת תכנית הכישרונות המוזיקלית האמריקאית ''אקס פקטור''. תחילה בחרו הבנות בשם LYLAS – Love You Like A Sister, אך אז הן גילו שכבר הייתה להקה בעלת שם דומה. בנות הלהקה שינו את שמן ל-1432, אך סיימון קאוול, מפיק ושופט בתכנית, לא התחבר לשם. לבסוף הוחלט שהקהל יבחר את שם הלהקה, וכך נולד השם שאנו מכירים כיום - "פיפת' הרמוני". שוב ושוב אנחנו זוכים לגלות שאין כמו היצירתיות של המעריצים.

 

 

(צילום: Giphy)

 

 

5. ליטל מיקס - Little Mix

 

גם ליטל מיקס הורכבה בתכנית ''אקס פקטור'' - אך בזו הבריטית. בהתחלה נבחר עבורן השם Rhythmix. ואולם קרן צדקה בריטית הנושאת את אותו השם התקוממה על ההחלטה, וכדי להימנע מתסבוכת משפטית הן שינו את שמן לשם הידוע כיום. זהו? זה הסוד הגדול? נו, טוב, העיקר שזה עובד.

 

(צילום: Giphy)

 

 

6. וואן דיירקשן - One Direction

 

גם להקה אנונימית זו (סתם, נו) הורכבה בתכנית הכישרונות המוזיקלית הבריטית ''אקס פקטור'' (מתכון בטוח להצלחה?). אף שהאגדה מספרת כי הארי סטיילס בחר בשם זה כי הוא האמין ש"הלהקה תצטרך ללכת בכיוון אחד על מנת לנצח בתחרות", הארי עצמו סיפר כי הוא פשוט חשב לעצמו מה יישמע טוב כאשר מנחה התכנית יכריז עליהם כעל להקה. ואתם יודעים, השאר היסטוריה. בהחלט דרך מקורית להחליט החלטה כל כך גורלית, הארי.

 

(צילום: Giphy)

 

 

7. DNCE

 

ההרכב החדש והמקפיץ מספק הסבר יצירתי על בחירת השם: הלהקה אימצה לעצמה את השם לאחר שחבריה כתבו שיר בעל אותו שם, המדבר על "להיות שיכור מכדי לא לאיית את הפועל לרקוד (Dance) כהלכה". כנראה שההסבר הלא חינוכי הזה לא התקבל בעין יפה, ולכן בראיונות אחרים הוסיפו חברי הלהקה כי השם ה"לא מושלם" מסמל את גישתם, לפיה "בחיים לא חייבים להיות רקדנים מושלמים". עמוק.

 

(צילום: Giphy)

 

 

BAND – איך הייתם קוראים ללהקה שלכם?

 

 

(כת''צ נטלי נפתולישן / natalirosh1@gmail.com)