מגזין

(קרדיט: giphy.com)

מתברר שיש שתי שאלות פשוטות שקובעות אם אתם חכמים או לא

וואלה, יצאנו חכמים. 

 ראש אחד   |   29/05/2016  |    |    | 

 

 

מאז ומעולם ניסתה האנושות לכמת ולאמוד חוכמה - באמצעות מבחני אינטליגנציה, פסיכומטרי ואפילו הבגרויות, שחלקכם לומדים לקראתן במרץ בימים אלה. אבל מתברר שיש שיטה מאוד פשוטה לקבוע אם בן אדם הוא חכם יותר מהממוצע או לא, והיא מסתמכת על שתי שאלות קצרצרות. 

 

שתי השאלות האלה התפרסמו בכתב העת המדעי The British Journal of Psychology (המגזין הבריטי לפסיכולוגיה), והן נלקחו ממחקר שבחן את הקשר בין חברות לאושר. התברר כי יש מכנה משותף לאנשים שענו על השאלות הבאות באופן זהה, והוא היותם בעלי אינטליגנציה גבוהה מהממוצע. 

 

 מוכנים לענות על השאלות ולראות איפה אתם ממוקמים? 

 

1. האם לחיות בסביבה צפופה משפיעה לרעה על מצב הרוח שלכם?

א. הרבה   ב. קצת  ג. בכלל לא 

 

2. האם הייתם מעדיפים לצאת עם החברים שלכם כל יום על פני פעמיים בשבוע? 

 א. כן!  ב. קצת ג. לא 

 

אוקיי, מוכנים לתוצאות? 

 

אם עניתם ב' או ג' בשאלה הראשונה ו-ג' בשנייה, אז התשובה שלכם זהה לתשובות של אנשים אינטליגנטיים אחרים (יאיי!). לפי המחקר, מגורים בסביבה צפופה משפיעה לרעה על אנשים בעלי איי-קיו נמוך יותר, לעומת אנשים בעלי איי-קיו מעל הממוצע, שמסתדרים מעולה בסביבה כזאת. 

 

המחקר גם גילה שאנשים המבלים עם חבריהם כל יום ולא רק פעמיים בשבוע הם בעלי איי-קיו נמוך יותר. מצד שני, המחקר מצא שהם יותר מאושרים, ולפי דעתנו זה הרבה יותר חשוב.

 

בכל מקרה, אנחנו ממליצים לקחת את המחקר בעירבון מוגבל. בסופו של דבר, מבחן האינטליגנציה שנוי במחלוקת, ורבים מערערים עליו וטוענים שהוא לא מסיק דבר. ובכל זאת, מדי פעם נחמד לקבל תזכורת שאנחנו חכמים יותר הממוצע (כי זה מה שיצא לנו, הידד!)

 

 

 

 

FUN - אז מה יצא לכם? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)