בידור

(צילום: Giphy)

מתברר שהסוף המקורי של "אשמת הכוכבים" היה שונה לחלוטין

הכינו את הממחטות.

 ראש אחד   |   09/11/2016  |    |    | 

 

 

 

התראת ספוילרים לפניכם!

 

 

רגע, אתם רוצים להגיד לנו שעדיין לא קראתם את הספר "אשמת הכוכבים"? ואפילו לא ראיתם את הסרט? נו, טוב, היה לכם מספיק זמן. ברשותכם, ניגש לדבר על עניינים ברומו של עולם. הכינו את הממחטות.

 

 

כולנו בכינו וכאבנו את מותו הטרגי של אוגוסטוס בסוף הספר "אשמת הכוכבים". אבל האם כך באמת רצה ג'ון גרין שהסיפור היפהפה יסתיים? מסתמן שלא. ביום שלישי שעבר התראיין ג'ון גרין ל-Nerdist Podcast וחשף כי כשהגיש את הטיוטה השנייה של הספר, חשב שהסיפור צריך להסתיים לאחר שדמותו של הסופר ההולנדי, פטר ואן האוטן, קושר את אחת הדמויות לפסי רכבת. רגע, מה?! אנחנו צריכים שנייה לעכל את המידע הרגיש הזה.

 

 

ג'ון הוסיף (בעודו מנסה לעצור את צחוקו המתפרץ) כי כתב תחילה את הסצנה המורכבת הזו כדי לתאר בעיה פילוסופית הנקראת "בעיית הקרונית". הבעיה מתארת מצב שקרונית רכבת שועטת אל עבר חמישה עובדי מסילת הרכבת. אי אפשר לעצור את הקרונית אלא אם מסיטים אותה מהמסלול, והסטתה בהכרח תביא למותו של אדם אחד, לא מחמשת העובדים. הדילמה הפילוסופית היא אם לא להתערב ולתת לחמישה אנשים למות, או אם להרוג במודע איש אחד כדי להציל חמישה אחרים. בריאיון התבדח ג'ון כי ג'ולי, העורכת שלו, לא הייתה בטוחה אם מדובר בבדיחה או לא. האמת שגם אנחנו לא כל כך מבינים, רק שמחים שבסוף הסיפור כפי שאנחנו מכירים אותו אף אחד לא נדרס, תודה לאל.

 

 

 

לא רק הסוף החלופי הזה עמד על הפרק. כבר ב-2014 סיפר גרין בריאיון לחדשות קליבלנד 19 שתכנן לסיים את הספר בתפנית מעניינת - הייזל ופטר מחליטים להקריב את חייהם כדי להנציח את חייו של אוגוסטוס. לשם כך הם מוצאים סוחר סמים, הורגים אותו ומוצאים את מותם ביריות שיורים לעברם שומרי הראש של סוחר הסמים.

 

 

 

מישהו יכול להגיד בבקשה לג'ון גרין שהבדיחות שלו ממש אבל ממש לא מצחיקות? נו טוב, אולי מעלות גיחוך. אבל ברשותכם, קשה לנו מדי, אנחנו נישאר עם הסוף שבו אוגוסטוס מת.

 

 

 

 

(כת"צ ענבל חייפץ)