ראשי

מטריד מאוד. (צילום: אימג'בנק/Gettyimages, אינסטגרם)

מצטלמים ומסמנים את האות "וי" באצבעות? אולי עדיף שתפסיקו

אימא'לה, מפחיד!

 עומר טסל   |   16/01/2017  |    |    | 

 

 

מהי הפוזה האהובה עליכם לצילום? יש כאלה שנאמנים לדאק פייס, למרות שבינינו, הכי עבר זמנו; יש כאלה שאימצו את הפיש גייפ (לא מבינים על מה מדובר? לחצו כאן), כדוגמת ג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר; ויש כאלה, כמו זנדאיה, שאוהבים לסמן את האות "וי" באצבעות. בסך הכול מדובר בסמל השלום והניצחון, אז מה הבעיה?

 

 

מחקר יפני חדש מזהיר מפני צילום בפוזה שבה כריות האצבעות מופנות אל המצלמה מחשש לגניבת זהות. אימא'לה! "כאשר מצטלמים עם האות 'וי' באצבעות, טביעת האצבע הופכת נגישה מתמיד", מסבירים החוקרים למגזין The Japan Times.

 

 

לכל בן אדם טביעת אצבע ייחודית ואישית. כמעט ולא נצפו מקרים של טביעות אצבע זהות, אפילו לא במקרים של תאומים זהים. מכיוון שטביעות האצבע הן ייחודיות, מוסדות של המדינה כדוגמת המשטרה והצבא משתמשים בהן לזיהוי אנשים. בשנים האחרונות התפתח מאוד השימוש בטכנולוגיית זיהוי טביעות האצבע, ובין היתר מונפקים דרכונים ותעודות זהות ביומטריות, ואף אפשר לנעול ולפתוח מכשירים סלולריים באמצעות טביעת האצבע. החשש העיקרי הוא ממקרים של פריצה למכשירים סלולריים שהיו נעולים בטביעת אצבע ומגניבת מידע רגיש מתוכם. 

 

 

סימון האות באצבעות הוא פוזת צילום פופולרית במיוחד ביפן, ועקב החשש מגניבת זהויות עובדת בימים אלה קבוצת החוקרים היפנית על פיתוח פיצ'ר שיגן על המצולמים ויחליף את טביעות האצבע בתמונות בטביעות אצבע פיקטיביות.

 

 

האם תפסיקו להצטלם בפוזה הזו?