ראשי

(צילום: shutterstock)

מעדיפים אייפון על פני אנדרואיד? למדע יש משהו חשוב (ולא ממש נחמד) להגיד לכם

בעלי אייפון, היכונו להתאכזב.

 ראש אחד   |   04/09/2016  |    |    | 

 

 

אנחנו לא בטוחים כיצד לבשר את הידיעה הבאה מבלי להעליב את בעלי האייפון, אבל כדאי שתדעו: מחקר חדש מצא שאנשים שבבעלותם אייפון מעצבנים יותר מאנשים שבבעלותם אנדרואיד. חלקכם בטח יגידו עכשיו "אש! הרגשתי את זה תמיד ועכשיו זה מדעי!", וחלקכם יגיבו ב"מה? אני מעצבן?". ובכן, לטובת כולכם, בואו נעשה סדר בדברים. 

 

 

המחקר, שנערך באוניברסטית לינקולן שבארצות הברית, התבצע בשני שלבים. בשלב הראשון נשאלו 240 נבדקים מה הם חושבים על אנשים שיש להם טלפון נייד המבוסס על מערכת ההפעלה של אנדרואיד לעומת מערכת הפעלה iOS. לפי תוצאות הסקר, אנשים שיש להם מערכת הפעלה של אנדרואיד נתפסים כאנשים צנועים, נחמדים, פתוחים והוגנים יותר, ואילו אנשי האייפון נחשבים לראוותנים יותר. 

 

 

בשלב השני נבדק אם הסטראוטיפים האלה באמת נכונים. החוקרים חילקו שאלון ל-530 משתמשים וניסו לאפיין אותם. ובכן, תוצאות המחקר לא השאירו ספק: אנשים שיש להם אנדרואיד נמצאו כאנשים צנועים יותר וכנים יותר (שאר התכונות שיוחסו להם בשלב הראשון, כמו נחמדות, הגינות ופתיחות, לא התבררו כנכונות). 

 

 

 

 

אז למה זה ככה? אפשר להעלות כמה סיבות: קודם כול, אייפון יקר יותר מאנדרואיד (אף שיש מומחים הטוענים שמערכת ההפעלה שלו לא בהכרח טובה יותר) והמיתוג שלו חזק יותר - אפשר להגיד שהוא סוג של סמל סטטוס. לכן, אנשים נוטים לחשוב שמי שמעדיף אייפון הוא שטחי יותר ושהוא כנראה מעדיף חיצוניות ויוקרה על פני איכות אמיתית.

 

 

SO - אנחנו בכל מקרה אוהבים את כולכם!   

 

 

ׁ(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)