סטייליש

הגיע הזמן ללמוד! (קרדיט: giphy.com)

מסתרקים כשהשיער רטוב? הנה 7 הרגלי טיפוח שאנחנו חייבים לשנות

כולנו חוטאים בזה לא פעם...

 דניאל פסו   |   07/01/2017  |    |    | 

 

1. אתם מורחים מקדם הגנה רק בקיץ

 

 

 

איך אמרו סטטיק ובן אל? אין עוד קיץ כזה במדינה אחרת... אבל גם החורף הישראלי לא פראייר בכלל! וטפו-טפו-טפו, יש לנו שמש כמעט כל יום בשנה. לכן גם בחורף צריך להישמר מהשמש ולמרוח מקדם הגנה.

 

 

2. אתם מסתרקים כשהשיער רטוב

 

תיזהרו! (קרדיט: giphy.com)

 

אוי לא! טעות של טירונים. נכון, נשמע הגיוני שהדבר הראשון שצריך לעשות אחרי החפיפה הוא להסתרק, אבל סירוק שיער רטוב גורם לקצוות מפוצלים. להסתרק כשהשיער לח, לעומת זאת, זה בסדר!

 

 

3. התסרוקת האהובה עליכם היא קוקו מתוח

 

לא טוב, אריאנה. (קרדיט: giphy.com)

 

אם כבר אנחנו בענייני שיער, בואו נדבר על קוקו (לא המשחק לתינוקות). שיער אסוף ומתוח אמנם נראה יפה, אך בטווח הרחוק התסרוקת עלולה לגרום לנסיגת קו השיער. חוץ מזה, זה לא עושה לכם כאב ראש? אל דאגה, יש מספיק תסרוקות מרושלות שאתם והקרקפת שלכם תאהבו מאוד.

 

 

4. אתם נוגעים בפנים בידיים מלוכלכות

 

טעות רצינית. (קרדיט: giphy.com)

 

אוקיי, בלי פאניקה, כשאנחנו אומרים "ידיים מלוכלכות", אנחנו מתכוונים לידיים שלא נשטפו בדקות האחרונות. כולנו חוטאים בזה ועושים זאת מבלי לשים לב - נוגעים במצח, משפשפים את הלחי ומגרדים את העיניים. יש אלפי בקטריות על כפות הידיים שלנו (יאבא'לה), ובכל פעם שאנחנו נוגעים בפנים אנחנו עלולים לגרום לגירוי או אפילו לאקנה (אימא'לה). הקפידו לשטוף ידיים לפני שאתם נוגעים בעור הפנים. הכי טוב – להשתדל לא לגעת בכלל.

 

 

 

 

5. אתם מורחים יותר מדי קרם פנים

 

אופסי? (קרדיט: giphy.com)

 

אנחנו מבינים, אנחנו רגילים לחשוב ש"כמה שיותר יותר טוב" (כמו ממרח נוטלה על לחם, למשל). אבל כשזה נוגע לקרם הפנים, העור שלנו צמא לשכבה דקה שתספיק להזנתו. שכבה עבה מדי עלולה "לחנוק" את העור ולא לאפשר לו לנשום, מה שיכול לגרום לגירויים ונפיחויות. אז תתחילו לתרגל שכבה דקה, ושיהיה לכם עור פנים שמח!

 

 

6. אתם חופפים את השיער כל יום

 

נו, זה הכי כיף בחורף. (קרדיט: giphy.com)

 

 

הגיוני שאם מתקלחים כל יום אז חופפים את השיער כל יום, נכון? לא נכון! מתברר שהקרקפת שלנו מייצרת שומן טבעי ששומר עליה ועל השיער, וכשאנחנו חופפים בתדירות גבוהה אנחנו מסירים עם הלכלוך גם את השומן הזה, מה שעלול להוביל לייבוש מוגבר של הקרקפת. בוז. יוצאים מן הכלל הם אנשים בעלי שיער שמנוני, או כאלו שפעילים ספורטיבית ומרבים להזיע. להם מומלץ לחפוף את השיער בתדירות גבוהה יותר. כל היתר, עשו לנו ולקרקפת שלכם טובה, חפפו במידת הצורך ולא יותר משלוש-ארבע פעמים בשבוע.

 

 

7. אתם מתקלחים שעות במים רותחים

 

אבל זה כיף! (קרדיט: giphy.com)

 

היי אנחנו מכירים אתכם, אתם מתקלחים במים כל כך חמים, שהטמפרטורה נעה בין תה רותח ועד לבה מבעבעת. שמעו, אנחנו מבינים, בייחוד עכשיו כשחורף וקר, אבל דעו שמקלחות ארוכות במים חמים מדי הן לא כל כך בריאות ועלולות לגרום לגירוי יתר ולאדמומיות של העור ואף לשבש את  האיזון הטבעי של לחות העור. אל דאגה, אנחנו לא סוגרים לכם את הברז! רק מכוונים אותו לכיוון המים החמימים.

 

 

 

מה תפסיקו לעשות החל מהיום?