מגזין

שוקינג! (צילום: Shutterstock)

מספורט ועד טמפונים: שוברים 6 מיתוסים לגבי מחזור

החלטנו לא להתייחס למיתוס שטוען כי נשים במחזור עלולות למשוך אליהן כרישים ולכן כדאי להן להתרחק מהים - כי הוא פשוט מביך מדי.

 ראש אחד   |   14/02/2017  |    |    | 

 

כמה דברים הספקתן לשמוע ולקרוא עד היום על המחזור החודשי שלכן? בין אם דרך כתבות ובין אם כששוחחתן עם אימא, במהלך השנים אגרתן מספיק מידע שלימד אתכן דבר או שניים על הגוף שלכן. אבל איך תדעו אם כולו נכון במאה אחוז? כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

 

1. מה? את בת 13 ועדיין לא קיבלת מחזור?!

אין גיל ספציפי שבו כל הנערות צריכות לקבל מחזור. המחזור החודשי מופיע לראשונה בין גיל תשע לגיל 16, לא פעם בהתאם לגיל שבו שאר בנות המשפחה קיבלו אותו. כלומר גם אם החברות שלכן קיבלו מחזור כבר בגיל עשר ואתן עדיין לא - אל חשש, הוא עוד יגיע.

 

2. המחזור החודשי נמשך 28 ימים

נהוג לחשוב כי המחזור החודשי אמור להימשך 28 ימים ולכלול שלושה עד שבעה ימים של דימום (וסת), אך בפועל זה לא בהכרח המצב. תקופת המחזור משתנה מאישה לאישה; יש נשים שמקבלות וסת כל 22 ימים, ויש המקבלות וסת רק פעם בשלושה חודשים. כל עוד המחזור שלכן נמצא בטווח המדובר, אין לכן סיבה לדאגה.

 

3. רק בחורות בוגרות יכולות להשתמש בטמפונים

שימוש בטמפון אפשרי מהרגע הראשון שבו אתן מקבלות מחזור. עם זאת, צריך לשים לב שמשתמשים בו על פי ההנחיות המצוינות על גבי הקופסה. אם אתן חוששות לבזבז כסף על חבילה שלמה רק כדי לגלות שאתן פחות מסתדרות עם טמפונים, כדאי שתדעו שחברות שונות, כמו .o.b, שולחות אריזות התנסות לכל מי שמתעניינת במוצר שלהן.

 

4. אסור להיכנס למים בזמן מחזור

לא ברור מדוע נוצר המיתוס המדובר, אך אנחנו יכולים להרגיע אתכן ולומר שאתן לא צריכות לברוח ממים כמו מאש בזמן מחזור. עם זאת, אם אתן מתכננות גיחה לים או לבריכה, נמליץ להשתמש בטמפון ולא בתחבושת, כדי שלא יקרו אי נעימויות.

 

5. טמפון יכול ללכת לאיבוד בתוך איבר המין

לא, לא ושוב פעם לא. איבר המין הנשי, שאורכו כעשרה סנטימטרים, מתחבר בקצהו לצוואר הרחם, לשם הטמפון לא יכול לחדור. ואם כבר אנחנו עוסקים בנושא, טמפון לא יכול לקרוע את קרום הבתולים, כך שאתן יכולות להשתמש בטמפונים בראש שקט.

 

6. בזמן מחזור צריך לנוח כמה שיותר

בואו לא נתבלבל, יכול להיות שכל מה שבא לכן לעשות בזמן מחזור זה לשכב במיטה מול הטלוויזיה ולאכול אוכל מנחם, אבל פעילות גופנית דווקא מומלצת בזמן מחזור מאחר שהיא ממריצה את הדם וכך מפחיתה את כאבי המחזור. קדימה, לנעול נעלי ספורט. אנחנו מחכים לכן במגרש.

 

 

רוצות לדעת עוד? הקליקו כאן.

 

(תוכן שיווקי)