סטייליש

בלייר, שתפי אותנו - מה קנית? (צילום: יוטיוב)

מנסיונות שכנוע עצמי ועד השופינג: 7 שלבים שכולנו עוברים בבלאק פריידי

החג האהוב על כל השופוהוליקס הגיע והוא מביא איתו כמה שלבים מאוד חשובים שכולנו חווים

 אריאלה אביר   |   27/11/2017  |    |    | 

בלי לשים לב, החג הכייפי ביותר בשנה הגיע. לא, אנחנו לא מדברים על פורים, אתם יכולים להירגע - יש לכם עוד כמה חודשים להכין את התחפושת הכיתתית שלכם. אנחנו כמובן מדברים על החג שגורם לכל השופוהוליקס (#אנחנו) להסתובב ברחוב עם חיוך מרוח מאוזן לאוזן - בלאק פריידי. אז רגע לפני שאתם מקליקים הלאה לאתר השופינג האהוב עליכם, בואו נבדוק אם עברתם את השלבים הבסיסיים של בלאק פריידי:

שלב ראשון: השכנוע העצמי

via GIPHY

"השנה אני לא קונה כלום בבלאק פריידי!". מכירים את המשפט הזה? בטח שמכירים. זה מה שאתם אומרים לעצמכם כל שנה, בערך בתחילת חודש נובמבר, שכבר מזמן הפך לחודש השופינג הבין-לאומי.

שלב שני: בדיקת הסחורה

via GIPHY

היי, מי אמר שגלישה בחנויות אינטרנטיות אסורה? זה לא שאנחנו קונים משהו, רק רצינו לראות מה התחדש בחנות האהובה עלינו, כדי לוודא שהיא עדיין חיה, נושמת ובועטת (בכיס שלנו בעיקר).

שלב שלישי: ביטול תוכניות

via GIPHY

בלאק פריידי מתקרב בצעדי ענק, ופתאום אתם מוצאים את עצמם מעדיפים לא לקבוע תוכניות עם חברים ליום שישי, רק למקרה שפתאום ייפול עליכם מהשמיים סכום כסף אסטרונומי ותהיו חייבים לבזבז אותו באותו הרגע. אז מה אם זה מעולם לא קרה, זה לא אומר שזה לא יכול לקרות בעתיד.

שלב רביעי: הדחקה

via GIPHY

זהו. השעון מראה 00:00. בלאק פריידי נפתח באופן רשמי והאצבעות שלכם מעקצצות בלי שום יכולת לשלוט בהן. אתם מכבים את המחשב ומהר שמים פרק של "האנטומיה של גריי" בטלוויזיה.

שלב חמישי: זמן לפאפי פייס

via GIPHY

צהריי יום שישי הגיעו, כל החברים שלכם כבר שיתפו אתכם במציאות שהם גילו באינטרנט ואתם מחליטים לנסות רעיון מסוכן במיוחד - לבקש כסף מההורים. בתמורה אתם מבטיחים להוציא את הזבל, לקבל 100 בכל המבחנים, לעשות את הכביסה של סבתא ולבנות בית לאחיכם הקטן כשהוא יחגוג יום הולדת 30. הכול כדי שתוכלו לקחת חלק בחגיגת המבצעים המטורפת.

שלב שישי: שופינג טיים!

via GIPHY

אחח, אין כמו התחושה הזו אחרי מסע מפרך בנבכי האינטרנט - אחרי שעברתם על כל האתר, מצאתם את הפריטים שחייכם לא יהיו שלמים בלעדיהם ושקשקתם כשהקלדתם את פרטי כרטיס האשראי - הגיע הרגע המיוחל בו הקבלה נשלחת במייל, וחיוך ענק מופיע על פניכם. אפשר לחזור לנשום.

שלב שביעי: ההבנה

via GIPHY

לכל בלאק פריידי יש מוצאי בלאק פריידי, ואיתם מגיעה ההבנה הנוראית שייתכן שאולי מעט, טיפה, באופן לא ברור, הגזמנו. אבל לא נורא, כי בשנה הבאה - אנחנו מבטיחים להיות חזקים מול המבצעים המטורפים שיהבהבו לנו מול העיניים. נראה לנו.