מגזין

(צילום מסך מפייסבוק)

מי נגד מי - הסלבס במבצע "צוק איתן"

Hamas Must Stop או Free Palestine? Pray For Gaza או Go Israel? מבצע ״צוק איתן״ סיפק למיטב הסלבס, כאן בארץ וגם בעולם, הזדמנות מצויינת להביע את דעותיהם ב-140 תווים דווקא באמצעות הרשתות החברתיות. עכשיו כשהמבצע הסתיים, הגיע הזמן לעשות סיכום ולדעת מי איתנו, מי נגדנו ומי לא-ברור-מה-עובר-לו-בראש?!

  |   08/08/2014  |    |    | 

Hamas Must Stop או Free Palestine? Pray For Gaza או Go Israel? מבצע ״צוק איתן״ סיפק למיטב הסלבס, כאן בארץ וגם בעולם, הזדמנות מצויינת להביע את דעותיהם ב-140 תווים דווקא באמצעות הרשתות החברתיות. עכשיו כשהמבצע הסתיים, הגיע הזמן לעשות סיכום ולדעת מי איתנו, מי נגדנו ומי לא-ברור-מה-עובר-לו-בראש?!

הם משלנו

גל גדות 

השחקנית והדוגמנית הישראלית מגייסת את בתה עלמה לטובת המאמץ ההסברתי. התמונה המדוברת צולמה בערב שישי (אבל הועלתה לפייסבוק במוצאי שבת, כדי לא לחלל שבת חלילה), ולוותה בטקסט שתוקף את החמאס ושולח חיזוק לאזרחי ישראל ולחיילי צה״ל. גדות זכתה לתגובות זועמות מצד אחד ותומכות מהצד השני, אבל אלה לא גרמו לה לשנות את עמדתה הפרו-ישראלית.

מילה שלנו: איך יכול להיות שוונדר-וומן כמו גל, עוד לא חשבה על פתרון לסכסוך?!

ג׳ואן ריברס 

קחו קומיקאית יהודיה-אמריקאית שידועה בתמיכתה האיתנה בישראל, שימו אותה מול מצלמות כשבמרחק אלפי קילומטרים ממנה מנהלת ישראל עימות צבאי קשה, וקבלו את המונולוג האולטימטיבי שפשוט מסרב לרדת מהכותרות כבר כמה ימים טובים. ג׳ואן ריברס מסבירה בדרך האופיינית לה, שאם ניו ג׳רזי לדוגמה הייתה משגרת רקטות אל ניו-יורק, היא הייתה נמחקת מהמפה תוך זמן קצר. ואיך היא הגיבה לציוץ הפרו-פלסטיני של סלינה גומז (עליו תקראו בהמשך)? ״מעניין אם בוגרת הקולג׳ הזאת בכלל יודעת לאיית פלסטין!״.

מילה שלנו: ג׳ואן ריברס לישראלללל!!!11

ג׳ון ווייט 

עיר האורות לאס ווגאס, אחד מימי רביעי האחרונים. ג׳ון ווייט (AKA אבא של אנג׳לינה ג׳ולי) מראה נוכחות, נטול פסלון האוסקר שלו, באחת מהפגנות התמיכה בישראל. ווייט לא הסתפק בלהתחכך עם ההמון ולצעוק קריאות בעד ישראל, אלא גם נשא נאומונצ׳יק: ״נעשה לישראל עוול״, הוא אמר. ״לא נסבול תעמולה ושקרים על אלימות ישראלית כלפי הפלסטינים״.

מילה שלנו: And the Oscar goes to…

תומכים בעזתים (?)

וול, לפני שנתחיל חשוב להדגיש - גם אם הסלבס הביעו תמיכה והתפללו לען תושבי עזה, אין שום סיבה לפרש את זה כהתנגדות או שנאה לישראל.

הזמרת והשחקנית האמריקאית שוברת שתיקה ומסבירה לכמעט 12 מיליון עוקביה, הומניות מהי. ״בבקשה התפללו למען המשפחות והתינוקות האלה״, היא מבקשת. ״זכרו תמיד מה חשוב בחיים״. אגב, למי שתהה, כמו ג׳ואן ריברס, האם סלינה יודעת לכתוב Palestine כמו שצריך - את הסקרנות הזו נצטרך לשמור לפעם אחרת, כי המילה הזו לא הופיעה בטקסט שכתבה.

מילה שלנו: סלינה, אין ספק שגם אנחנו בעד פיס אנד לאב!

זאין מאליק

הו, זאין. אתה דווקא יודע לאיית לא רע Palestine, אבל לא בטוח שהרבה יותר מזה. FreePalestine#, זה כל מה שהיה דרוש כדי להפעיל את בלוטות הזעם של הדיירקשניות מישראל. הציוץ, יש לומר, זכה עד כה ליותר מ-197 אלף שיתופים ולמספר דומה של אנשים שסימנו אותו כמועדף. מעניין מה חברו ללהקה הארי סטיילס, שלפי השמועות לומד עברית וידוע בקרבתו לעם היהודי, היה אומר על זה.

מילה שלנו: בפעם הבאה, כדאי לצייץ קצת יותר מהשטאג.

אורלי וינרמן 

זוכרים את אורלי וינרמן? מי? בדיוק! עוגן משמש הבינה שלמרות שהיא כבר מזמן לא גרה בארץ, היא לא תיתן לנו לשכוח אותה כל כך מהר. הכוכבת הביעה את תמיכתה, וזאת לצד שורת סטטוסים נוספים.

מילה שלנו: משהו קיצוני? 

רוב שניידר 

אם כל הסלבס המצייצים הסתפקו בטוויט אחד, הקומיקאי היהודי-אמריקאי רוב שניידר הוכיח שהוא לא כמו כולם, כשהעלה בסוף החודש שעבר שני ציוצים אנטי-ישראליים! ״המצור הלא-אנושי על עזה הגיע ליום הקטלני ביותר שלו היום״, היה הראשון, והציוץ השני הוא ״לא לכעוס על הרג ילדים זה לסכן מאוד את הנשמה שלך #עזה״.

מילה שלנו: רוב, תעשה קצת שיעורי בית. אנחנו לא אוהבים שמטיחים בנו סתם האשמות.

מזגזגים

ריהאנה

פייר? גם אנחנו עייפים מלספר על הזיגזגים שריהאנה דפקה בטוויטר. זה קרה לפני כשבועיים, כשזמרת הפופ צייצה FreePalestine#. זה לקח לה בדיוק שמונה דקות כדי לבצע פניית פרסה חדה, למחוק את הציוץ הלא מפורט ולהחליף אותו בהצהרה חמודה ולא מזיקה למען השלום. עכשיו כולם מרוצים? אז זהו, שלא. היו כאלה שביקרו את רירי על חוסר עמוד השדרה, וכעסו שהיא לא יכולה לעמוד מאחורי דעותיה (גם אם היא טענה שהציוץ נשלח בטעות).

מילה שלנו: רירי, יש לנו חשבון לא סגור איתך עוד מההופעה באוקטובר.

מדונה 

מלכת הפופ מדונה (או שיש לומר אסתר?) כנראה לא ידעה למה היא נכנסה כשפרסמה באינסטגרם לפני כשבועיים את תמונת הנער הפלסטיני שנחטף ונרצח, מוחמד אבו-חדיר. אל התמונה צורף מסר של שלום ונגד אלימות, אבל גם זה לא הרגיע את העוקבים הישראלים. בצעד נדיר לכוכבת גדולה כמדונה, היא מיהרה להעלות תמונה נוספת, הפעם תמונתם של שלושת הנערים הישראלים החטופים שנרצחו, וכתבה מסר דומה שמכוון לשני הצדדים.

מילה שלנו: באופן חד-פעמי, נסלח לך על עבירת ההעלאת שתי תמונות ביום, אבל שלא יקרה שוב!

SO - מה דעתכם? סלבס צריכים להביע דעה בכלל?

(כת״צ עילי שמעוני / ilays.rosh1@gmail.com)