בידור

"זייפתי ורקדתי ריקודי בטן על הבמה" (צילום: רונן אקרמן)

מילדת פסטיגלים לכוכבת "פלאשבק": ישבנו לשיחה עם שירה לוי

ספויילר: אתם תהיו חייבים למות עליה!

 עינב לוגסי   |   01/06/2017  |    |    | 

לא לקח לשירה לוי זמן רב כדי לכבוש את לבנו. כבר כשפרצה אל המסך בתפקידים בולטים בסדרות "מועדון החנונים" ו"סוסי פרא", היא סללה את דרכה אל קריירה מצליחה בעולם המשחק, אבל למעשה, הקשר שלה לעולם התיאטרון התחיל עוד קודם, כשהייתה ילדה קטנה. כיום שירה מופיעה על המסכים בסדרה "פלאשבק", שעונתה השנייה משודרת בימים אלו בערוץ הילדים, ואנחנו? ברור שכבר התמכרנו! ישבנו עם שירה לשיחה על פרסום בגיל צעיר והמופע עליו היא עובדת.

 

מה את עושה בימים אלו?

"אני, עמית רהב ואביב פנקס עובדים על מופע של HOT VOD young. מדובר במופע ממש מגניב שיעלה על הבמות באוגוסט וירוץ בכל רחבי הארץ. במקביל אני עובדת על מופע משותף עם עמית - סוג של מסיבת להיטים עם כל השירים הכי חזקים של 2017".

ספרי לנו עוד על המופע עם עמית.

"אנחנו מתחילים לרוץ אתו כבר השבוע. עמית ואני היינו שותפים לכתיבת המופע וממש אפשר לראות את החיבור שלנו על הבמה. היה לנו חשוב שהוא גם יכלול מסר מסוים ובעקבות הקמפיין "רוצה שווה יכולה" של ערוץ הילדים החלטנו להתמקד במסר של שיווין בין המגדרים. זה אמנם נשמע נושא קצת כבד, אבל המופע דווקא הכי קליל ומצחיק שיש".

בואי נחזור לנקודת ההתחלה, איך הגעת לעולם המשחק?

"מאז שהייתי קטנה ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות, אפשר לומר שנולדתי עם זה. עוד בגיל צעיר התחלתי ללכת לאודישנים. כשהייתי בת שש ישבתי בבית עם המשפחה ובטלוויזיה הייתה פרסומת לאודישנים לפסטיגל. הכרחתי את אימא שלי לקחת אותי לאודישן כי רציתי להופיע בפסטיגל. יום לאחר מכן היא באמת לקחה אותי ושרתי את השיר 'אתה חייב למות עלי' של להקת חמסה. זה היה קורע מצחוק - זייפתי ורקדתי ריקודי בטן על הבמה, אבל מתברר שהמלהקים מאוד אהבו את זה ועברתי! אף אחד לא האמין שזה קורה, וככה בגיל שש וחצי הופעתי בפסטיגל".

איך התמודדת עם החשיפה בגיל צעיר?

"התחלתי לעבוד עוד כשלמדתי בבית הספר והסביבה לא תמיד פרגנה לי, אבל למדתי לפתח עור של פיל. בסופו של דבר, אם אתה עושה את מה שאתה אוהב, זה מספק אותך והסיפוק הזה עוזר לך מאוד להתמודד עם חוסר הפרגון".

אם הייתי שואלת את שירה בת השש, היא הייתה מאמינה שתגיעי לתפקידים בסדרות מצליחות?

"נורא רציתי להגיע לשם. מאז ומתמיד זה משך אותי, גם בילדות, כשרקדתי על השולחן בארוחות שישי או כשעליתי על כל במה שראיתי".

איך את מתמודדת כיום עם הפרסום וההערצה?

"זה נורא מחמיא. זה סוג של סימן שאני עושה עבודה טובה".

העונה השנייה של "פלאשבק" משודרת בימים אלו, מה את יכולה לספר לנו עליה?

"יהיה טירוף והצופים הולכים להיות ממש במתח. האמת היא שאני מתה על העונה הזו, אפילו קצת יותר מהעונה הראשונה. זו עונה יותר עמוקה כי למדנו להכיר את הדמויות וככל שהפרקים מתקדמים אנחנו נכנסים לסיפור האישי של כל דמות. אני חושבת שאפשר לראות איך האישיות של הדמות שלי מתפתחת, בעיקר ביחסים שלה עם אמה. אני בטוחה שכל ילד בבית שצופה בסדרה הזו ימצא דמות להתחבר אליה".

בסדרה את משחקת את ליהי, מלכת הכיתה הבלתי מעורערת, עד כמה אתן דומות?

"אני ההיפך הגמור ממנה. היא יותר נשית ואני הייתי יותר טום בוי בתיכון. היא מתעניינת בדברים שהכי רחוקים ממני. אמנם קל לחשוב שאני דומה לה באופי, אבל כשמכירים אותי רואים שאני לא דומה לה בכלל".

גם ב"סוסי פרא" וב"מועדון החנונים" שיחקת דמויות שנמצאות על משבצת דומה, יש לך ההעדפה לתפקידים מסוג כזה?

"לא, אין לי ההעדפה, אבל בעולם המשחק יש משהו שנקרא 'טייפ קאסט' וכנראה בגלל זה משייכים אותי לדמויות מסוג כזה. ברור שאני רוצה לשחק עוד מגוון של תפקידים ואני גם מאמינה שאשחק. לאט-לאט זה הולך ונברא".

אילו עוד תוכניות יש לך לעתיד?

"אני רוצה להתמקד בעולם המשחק והתיאטרון, להשקיע בו ולא להתפזר. אני באמת רוצה להצליח במקצוע הזה, אבל כרגע הכי חשוב לי להיות מסופקת ממה שאני עושה".

העונה החדשה של "פלאשבק" משודרת בימים א'-ד', בשעה 14:35 בערוץ הילדים ב-HOT.