מגזין

(צילום: אימג'בנק/ GettyImages)

מיהם 30 בני הנוער המשפיעים בעולם לשנת 2016?

הרשימה השנתית של מגזין "טיים" התפרסמה.

 ראש אחד   |   20/10/2016  |    |    | 

 

 

מגזין "טיים" מפרסם מדי שנה רשימה של שלושים בני הנוער המשפיעים בעולם כולו. עורכי המגזין אומרים כי בני הנוער נבחרים לפי ההשפעה שלהם ברשתות החברתיות, לפי היכולת שלהם לייצר חדשות ועניין ולפי ההשפעה העולמית שלהם. רשימה זו מאוד חשובה בעינינו, גם כי היא כוללת סלבס שכולנו אוהבים ומכירים ובעיקר כי היא מוקירה ברבים בני נוער שמחוללים שינויים חברתיים בחברה שלנו ובהחלט יש מה ללמוד מהם. קבלו את השמות הבולטים ברשימה (לרשימה המלאה היכנסו כאן).

 

 

מאדי זיגלר היא הנערה הכי צעירה שנבחרה השנה, ומעט מבוגרת ממנה היא כוכבת דיסני סקיי ג'קסון. תמונה של סקיי יושבת על כיסא הפכה למים מפורסם, ואף שהיא אימצה בחום את המים והתייחסה אליו בהומור, היא ניצלה את המעמד ואת הבמה שניתנו לה כדי לדבר בחריפות בגנות בריונות ברשת.

 

הציוץ של סקיי שהפך למים:

 

https://twitter.com/skaijackson/status/716981763680051200

 

השחקן גאטן מאטרצו, שרובכם מכירים מהסדרה Stranger Things, נכנס לרשימה לא רק בזכות כישורי המשחק הנהדרים שלו, אלא גם בזכות המודעות שהוא מעלה למום המולד שלו שגורם לו לליקוי בדיבור - משהו שכמעט לא נראה על המסך בימינו.

 

(צילום: אימג'בנק/  GettyImages) (צילום: אימג'בנק/GettyImages)

 

כמובן שמאליה וסשה, בנותיו המתבגרות של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ברשימה, וכמוהן גם המתעמלות האולימפיות לורי הרננדז וסימון ביילס (המלכה). 

 

on Day 11 of the Rio 2016 Olympic Games at the Rio Olympic Arena on August 16, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil. (צילום: אימג'בנק/GettyImages)

 

 

קירה נירג'ין, נערה דרום אפריקאית בת 16, היא אחת המדעניות הצעירות ביותר שהצליחו להגיע לתגלית מדעית. קירה פיתחה שיטה לשמור על יבולים גם בשנת בצורת וזכתה בשלל פרסים ותארים מדעיים.

 

 

ג'יימס צ'רלס, הנער הראשון ששימש כפרזנטור לחברת האיפור "קאבר גירל", התברג גם הוא לרשימה. מלבדו מופיע גם גאווין גרים, נער הפוסטר של הקהילה הלהט"בית בארצות הברית בשנה האחרונה. גאווין הוא נער טרנסג'נדר, והוא תבע את בית הספר שלו לאחר שנאסר עליו להשתמש בשירותי הבנים. 

 

 

 

 

מי אמר שלשחק במחשב לא יביא לכם מיליונים? תראו את סומייל חסן, שהפך לאדם הכי צעיר שהצליח להרוויח מיליון דולר רק ממשחקי מחשב. סומייל הוא שם מוכר בתעשיית הגיימינג, ובזכות כישורי המשחק שלו הוא הפך לסלב בתחום. 

 

השחקנית האפרו-אמריקאית הצעירה אמנדלה סטנברג, שרובכם זוכרים כרו מ"משחקי הרעב", נכנסה גם השנה לרשימה. אמנדלה ידועה במאבקים שלה נגד ניכוס תרבותי והיא פעילה חברתית שנלחמת בגזענות. אפילו ביונסה אמרה שהיא רוצה שהבת שלה, בלו אייבי, תהיה כמו אמנדלה. גם השחקנית מייסי ויליאמס (אריה מ"משחקי הכס") ברשימה. מייסי מדברת רבות ברשתות החברתיות על שוויון בין נשים וגברים, והיא אחת השחקניות הצעירות המבטיחות של ימינו.

 

(צילום: אימג'בנק/  GettyImages) (צילום: אימג'בנק/GettyImages)

 

בן פסטרנק רק בן 17 וכבר הצליח לייצר לפתח משחקים מוצלחים לסמאטרפונים, לפתוח עמוד יוטיוב מצליח ולכהן כמנכ"ל של אפליקציית שיווק שמיועדת לדור הצעיר.    

 

עוד נכנסו לרשימה קלואי גרייץ מורץ, קיילי ג'נר ומלאלה יוספזאי. כולן משפיעות בדרכן הייחודית על העולם. גם שון מנדס וקמילה קביו נכנסו לרשימה בזכות השפעתם הרבה על תעשיית המוזיקה.

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)