מגזין

מעניין (צילום: shutterstock)

מחקר קובע: לבחירת הלבוש יש השפעה על הציון שלכם

מה צריך ללבוש כדי שתקבלו ציון טוב יותר?

 ראש אחד   |   13/03/2016  |    |    | 

 

פתחתם את אתר "ראש אחד" כי אתם בדיוק לומדים למבחן וחיפשתם הסחת דעת? וול, תגידו לנו תודה, כי יש לנו חדשות בנוגע לבחירת הלבוש שלכם במבחן הבא שמצפה לכם. מחקר שהתבצע באוניברסיטת קליפורניה מצא שיש קשר בין הבגדים שאתם לובשים לתשובות שאתם עונים במבחן. המחקר מתבסס על שישים נבדקים שנדרשו לדרג את סגנון הלבוש שלהם בעת הניסוי: מרושל או מהודר. לאחר שסיימו לדרג, התבקשו הנבדקים לענות על מבחן בן עשר שאלות. מטרת המבחן לא הייתה לבדוק אם התשובות שלהם נכונות או שגויות, אלא את סגנון התשובות של הנבדקים; אם הם עונים בצורה מופשטת ונרחבת או בצורה מדויקת ותמציתית. 

 

תוצאות המחקר לא השאירו מקום לספק: נבדקים שהיו לבושים, לדעתם, בצורה מהודרת יותר נטו לענות תשובות מופשטות יותר (מעניין, אנחנו דווקא היינו בטוחים שזה יהיה להפך). ומה זה אומר לגביכם? אז ככה, אם אתם ניגשים למבחן למתמטיקה, כדאי שתתלבשו באופן מרושל יחסית, כי מבחן כזה דורש תשובות קונקרטיות. לעומת זאת, למבחן בספרות עדיף שתגיעו לבושים בצורה קצת יותר מוקפדת; זה יעלה לכם את הביטחון ויאפשר לכם לענות תשובות מופשטות יותר.

 

ברור לכולכם שההמלצה הזאת לא מחליפה את הלמידה למבחן (צאו כבר מהפייסבוק ותתחילו ללמוד), נכון? ובכל זאת, מי אנחנו שנתנגד לעוד חמש נקודות במבחן, בייחוד אם זה דורש מאיתנו להתלבש יפה יותר?

 

WELL - האם הרגשתם את ההבדל הזה על בשרכם?

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)