יחסים

BFN- Best Friend for Now (צילום: Shutterstock)

מחקר: לא תישארו בקשר עם החברים מהחטיבה

בטוחים שהחברים שלכם הם לנצח נצחים? תחשבו שוב. מחקר חדש קובע שרוב החברויות בחטיבת הביניים לא מחזיקות מעמד עד סוף התיכון. #עכשיו_מתקשרים_ל-BFF

 ראש אחד   |   05/08/2015  |    |    | 
BFN- Best Friend for Now (צילום: Shutterstock) BFN- Best Friend for Now (צילום: Shutterstock)

בטוחים שהחברים שלכם הם לנצח נצחים? תחשבו שוב. מחקר חדש קובע שרוב החברויות בחטיבת הביניים לא מחזיקות מעמד עד סוף התיכון. #עכשיו_מתקשרים_ל-BFF

בואו נתחיל בזה שבאמת אין לנו מה להיות עצובים, זה בסך הכול סימן להתבגרות בריאה. במחקר ביקשו מ-410 תלמידים בכיתה ז' לדרג את חבריהם הטובים. החוקרים ביקרו את הנבדקים מדי שנה עד הגעתם לתיכון ושאלו אותם לגבי מצבם החברתי. תוצאות המחקר לא השאירו ספק - רק אחוז אחד מהנבדקים נשארו חברים טובים עם חבריהם מהחטיבה, ואילו כל השאר מצאו לעצמם חברויות חדשות. 

הסיבות לזה מגוונות, ומתברר שללחץ חברתי, לרמת הציונים, לתחומי העניין המשתנים ולהתפתחות המינית יש השפעה גדולה על המצב. ככל שאנחנו מתבגרים כך אנו משכללים את היכולת לבחור ולהגדיר מה מתאים לנו יותר. עד כמה שזה עצוב, כמעט כולם חווים את זה - לפעמים החברה החמודה מגיל 12 לא מתאימה לנו יותר בגיל 15. 

אז אם אתם קוראים עכשיו ואומרים לעצמכם "לי זה בחיים לא יקרה", כדאי שתתקשרו מהר ל-BFF שלכם ותגידו להם את זה, כי מתברר שלשמור על חברים מהחטיבה היא עבודה קשה יותר משחשבתם. 

חברות אתם חושבים שהן יחזיקו מעמד?

BFF - אתם חושבים שתישארו חברים של הבסטיז מהחטיבה?  

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)