מגזין

צילום: אינסטגרם @ervindfr

מחקר חדש קובע מהם המקומות הכי מסוכנים לצלם בהם סלפי

מתברר ש-127 בני אדם נהרגו בגלל סלפי בין השנים 2016-2014. 

 ראש אחד   |   23/11/2016  |    |    | 

 

צילום סלפי אינו פעולה מסוכנת בדרך כלל (אלא אם כן אתם מחשיבים תמונה גרועה למסוכנת), אבל יש מקרים שסלפי יכול להסתיים בפציעות ואף במוות. בעצם, כבר הוכח שמדי שנה יותר אנשים מתים מצילומי סלפי מאשר כתוצאה של תקיפת כריש.

 

מחקר חדש שבוצע באוניברסיטה בהודו ניסה לברר מהם גורמי המוות השכיחים יותר כשמצלמים סלפי. ראשית הכירו את המושג החדש: "קילפי" (שילוב של המילה באנגלית Kill והסיומת של המילה Selfie), שמשמעותו מוות במהלך צילום סלפי. ועכשיו לנתונים: 127 בני אדם נהרגו מצילומי סלפי בין מרץ 2014 ועד ספטמבר 2016. יותר מ-75 אחוזים מהמתים היו גברים, ורוב מקרי המוות התרחשו בהודו. רוב האנשים שמתים במהלך צילום סלפי הם בני פחות מ-24 (לא מפתיע במיוחד).  

 

המחקר ניסה לבדוק מה היו נסיבות המוות הנפוצות ביותר. הדרך הכי נפוצה למות היא נפילה בבניין גבוה או מצלע הר. במקום השני - צילום סלפי על המים (לפני כשנה ניסו עשרה הודים צעירים לצלם סלפי על סירת מנוע. הסירה התהפכה, ושבעה מהם נהרגו בתאונה). 

 

לדברי החוקרים, תיוג מקומות כמסוכנים לצילומי סלפי יכול להפחית את התופעה הנוראית הזאת. לעומת זאת, אם אנשים ימשיכו לעשות לייק לתמונות סלפי מסוכנות, אנחנו נמשיך לשמוע על עוד ועוד מקרי מוות. אז, חברים, בפעם הבאה שאתם רואים סלפי מסוכן, היזהרו מכפתור הלייק שלכם כי הוא יכול להשפיע על אנשים אחרים ולגרום להם לרצות לייצר את אותו הבאזז. רק השבוע דווח על ילדה בת 12 מרוסיה שנהרגה בנפילה מבניין גבוה כי ניסתה לצלם שם סלפי. הילדה הספיקה לשלוח את הסלפי לחברתה רגע לפני שנפלה. כשהחברה לא הצליחה ליצור עמה קשה, עלה החשש כי היא נפלה למותה, מה שהתברר כנכון.

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)