יחסים

הפרש של 13 שנה! (צילום: אימג'בנק \ GettyImages)

מחקר בדק: מהו הפרש הגילים האידאלי בין בני זוג?

אז יש גיל לאהבה? 

 ראש אחד   |   23/03/2016  |    |    | 

 

מה משותף בין מוניקה וריצ'רד מ"חברים" לאריה ועזרא מ"שקרניות קטנות" ולאיזי ודני דוקט מ"האנטומיה של גריי", מלבד העובדה הברורה שכולם זוגות טלוויזיוניים? ובכן, בכולם יש הפרש גילים גדול למדי בין בני הזוג. הפער הזה קיים לא רק אצל דמויות בדיוניות, אלא גם במציאות; קחו לדוגמה את דמי לובאטו ווילמר ולדרמה או את הזוג הטרי ליאם פיין ושריל קרו. 

 

פעמים רבות אנחנו תוהים אם הפרש גילים גדול מדי עשוי להשפיע לרעה על מערכת היחסים שלנו או שמא עלינו לחיות לפי המשפט "לאהבה אין גיל". למזלנו, בדיוק נתקלנו במחקר בנושא, שהתבצע באוניברסיטת אמורי. המחקר בחן 3,000 זוגות וגילה שפער גילים גדול יותר מגדיל את הסיכויים לגירושים בקרב זוגות נשואים. בעצם, כל פער גילים העומד על חמש שנים ומעלה מגביר את הסיכויים שהזוגיות תיכשל. ולמספרים: הפרש גילים שעומד על חמש שנים מעלה ב-18% את הסיכוי לגירושים, הפרש של עשר שנים ויותר מעלה את הסיכוי לגירושים ב-39%, והפרש של עשרים שנה - ובכן, הוא מגיע ל-100% כמעט! 

 

האם זה אומר שגורל זוגיותם של דמי ווילמר בסכנה? ובכן, לא ממש. עוד עלה במחקר שהסיכויים לפרידה נמוכה בצורה ניכרת בקרב זוגות שבהם יש הפרש גילים גדול ובני הזוג מצליחים לקיים זוגיות לפחות שנתיים (מזל, הם חמודים). 

 

בקיצור, אם לסכם אז המסקנות של המחקר: הפרש גילים גדול מדי עלול להיות מכשול במערכות יחסים, אבל אם תצליחו לשרוד שנתיים ביחד, הסיכויים יהיו לטובתכם!

 

LOVE - האם לאהבה יש גיל?

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)