מגזין

"די לאלימות, כן למרחבים בטוחים לנוער הגאה" (צילום: Shutterstock)

מחאת הנוער יוצאת לדרך: שמים סוף לאלימות כלפי הקהילה הגאה

נרתמים למאבק החשוב, כי שוויון מגיע לכולם

 מאיה גלר   |   08/08/2018  |    |    | 

לפני 9 שנים נכנס אדם חמוש לברנוער ורצח נערים ונערות רק כי הם שונים. 9 שנים חלפו ולצערנו הרב, לא הרבה השתנה. בשבועות האחרונים התעוררה מחאה ציבורית כנגד חוסר השוויון והאפליה של הקהילה הלהט"בית בישראל. על רקע מאבק זה, ולרגל 9 שנים לרצח בברנוער, החליט ארגון איגי, ארגון הנוער הגאה, בשיתוף תנועות וארגוני הנוער, לארגן עצרת מחאה הקוראת לשים סוף לאלימות כלפי הקהילה. 

רק כדי להבין טוב יותר את חומרת המצב נספר לכם שמחקרים שנערכו לאחרונה גילו כי כ-80% מבני הנוער הגאים העידו כי הביטוי "הומו" נאמר בתדירות גבוהה כקללה וכי שיעור החשיפה לאלימות (מילולית, מתונה וקשה) בקרב תלמידים מהקהילה הגאה גבוה פי 2 מאשר האוכלוסייה הכללית. "הרצח בברנוער הוא פצע עמוק וכואב בהיסטוריה של הקהילה הגאה בישראל. הוא עיצב את האופן בו אנחנו, חניכות ומדריכות בארגון הנוער הגאה, מתכתבות עם המציאות. אי אפשר לספר את הסיפור שלנו, הסיפור האישי, החברתי, הקהילתי והחינוכי, מבלי לזכור את הקורבנות של הפרשה", מספרת בר חג'מה, מתנדבת בשנת שירות בארגון איגי.

אז מה אפשר לעשות? במוצאי שבת ה-11.8 בשעה 20:00 תצא לדרך צעדת הנוער הגדולה מבית הברנוער הישן בשד' רוטשילד פינת נחמני ותסתיים בעצרת הנוער המרכזית בכיכר הבימה בה ישתתפו גם סטפן לגר וסתיו סטרשקו. הנוער בישראל דורש שוויון וביטחון פיזי ללא קשר לנטייה מינית, לזהות מגדרית, לצבע עור, לדת או ללאום ואנחנו צועקים יחד איתכם "די לאלימות, כן למרחבים בטוחים לנוער הגאה". ניפגש שם, כן?

via GIPHY