ראשי

"אין מצב שאת מהנדסת", האמנם? (צילום מסך מהאינסטגרם)

מחאה ברשת: כיצד מהנדסת אמורה להיראות?

מחאה באינטרנט שוברת את הסטיגמה הלעוסה "אם את יפה, אז את בטח טיפשה" בעזרת ההאשטאג החדש ilooklikeanengineer#, או בעברית: #אני_נראית_כמו_מהנדסת. 

 ראש אחד   |   09/08/2015  |    |    | 
"אין מצב שאת מהנדסת", האמנם? (צילום מסך מהאינסטגרם) "אין מצב שאת מהנדסת", האמנם? (צילום מסך מהאינסטגרם)

מחאה באינטרנט שוברת את הסטיגמה הלעוסה "אם את יפה, אז את בטח טיפשה" בעזרת ההאשטאג החדש ilooklikeanengineer#, או בעברית: #אני_נראית_כמו_מהנדסת. 


ההאשטג ilooklikeanengineer# תפס תאוצה אחרי שחברת הייטק פרסמה מודעה שבה מככבת אחת מעובדות החברה, שנראית - אתם מוכנים לזה? סבבה! מתברר שגולשים רבים לא האמינו שהאישה שבתמונה יכולה להיות מהנדסת כי "היא יפה מדי", לדבריהם (מה??).

 

המודעה בעיתון (צילום מסך מעמוד הפיסבוק של cOneLogin, In המודעה שעוררה ביקורת (צילום מסך מעמוד הפייסבוק של OneLogin, Inc)

מיד לאחר פרסום התמונה החלו תגובות זועמות להציף את הרשת. אך הפלא ופלא, אף אחד לא התייחס לתמונות של הגברים שפרסמו את החברה, אלא אך ורק למהנדסת הצעירה. בתגובות נכתב בין היתר: "היא ממש לא נראית כמו מהנדסת", "היא יותר מדי יפה", "אין מצב שהבחורה הזאת מהנדסת" וכדומה. איסיס, הבחורה בפרסומת, החליטה לא לשתוק, ופרסמה בפייסבוק ובאינסטגרם תמונה שלה לצד ההאשטאג #אני_נראית_כמו_מהנדסת, וגרמה למאות נשים מהנדסות לפרסם תמונות שלהן עם כיתוב זהה. המסר הועבר בהצלחה: כל אחת יכולה להיות מהנדסת, ואין לזה שום קשר למראה חיצוני. לייק גדול מאיתנו, איסיס! ואנחנו מוסיפים: כל אחת יכולה להיות מה שהיא רוצה, ואין לזה שום קשר למראה חיצוני.

מהנדת חלל! (צילום מסך מהאינסטגרם) מהנדסת חלל! (צילום מסך מהאינסטגרם)

 

מהנדסת בטוטו? למה לא בעצם? (צילום מסך מהטוויטר) מהנדסת בטוטו? בטח! (צילום מסך מהטוויטר)

 

(צילום מסך מהטוויטר) #"אני_נראית_כמו_מהנדסת שצריכה שעות שינה" (צילום מסך מהטוויטר)

 

מה הקשר למראה? (צילום מסך מהטוויטר) מה הקשר למראה? זוכה בפרס מכובד ברובוטיקה (צילום מסך מהטוויטר)

 

צילום מסך מהטוויטר מושלמת. (צילום מסך מהטוויטר)

HASHTAG# אני_נראית_כמו_תלמידת_5_יחידות_מתמטיקה

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)