סטייליש

כמה עוד אפשר לאהוב אותה?! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

מודל לחיקוי: ליין האופנה של זנדאיה הוא ניטרלי מגדרית

"זו הדרך היחידה לעשות את זה, זה העתיד של האופנה"

 נועם גורביץ'   |   30/11/2017  |    |    | 

אופנה זה הרבה יותר מבגדים - בעזרת נעליים ולק אפשר להעביר מסר של אהבה עצמית, כמו שהארי סטיילס עשה, תלבושות של דמויות בסרט הן דוגמה לפמיניזם וכוח נשי, כפי שקורה בסרט "וונדר-וומן", ולפעמים גם תסרוקת בשיער עשויה לגרום לאנשים להעריך את עצמם הרבה יותר, ככה הוכיחה זנדאיה לפני מספר שבועות. מלכת המסרים באופנה היא ללא ספק זנדאיה, שאמרה כבר כמה פעמים בראיונות שהיא חושבת על כל אאוטפיט שלה לעומק ומוודאת שהוא ישמש דוגמה עבור כל מי שצופה בה (#גירל_פאוור), ואתמול היא שוב הוכיחה שכולנו צריכים ללמוד ממנה. 

אמש התפרסם גיליון ינואר של מגזין InStyle, כשעל השער מככבת זנדאיוש בהפקה שיקית במיוחד. לצד תמונת השער, הריאיון המלא איתה התפרסם באתר המגזין, בו היא סיפרה על ליין הבגדים והאקססוריז שלה, Daya By Zendaya, ועל בחירתה בעיצובים ניטרלים מבחינת מגדרית: "אני פשוט הרגשתי שאם אני מוציאה ליין בגדים, זו הדרך היחידה לעשות את זה, זה העתיד של האופנה". היא דיברה בפתיחות על הצורך שלה להיות מודל לחיקוי לנערים ונערות שלא מרגישים בנוח עם עצמם, בין אם זה גוון העור שלהם או זהותם המינית, ושחוץ מראיונות, נאומים ופוסטים ברשתות החברתיות, לדעתה אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות את זה היא בדרך ויזואלית - באמצעות בגדים. אז כן, כשאנחנו לובשים חולצה עם הכיתוב Pizza is my Bae, אנחנו מתכוונים שאפשר לאהוב את כולם. 

בהמשך הריאיון, זנדאיה סיפרה שבתור ילדה קטנה היא תמיד העדיפה לקנות בגדים במחלקת הבנים, פשוט כי הפריטים שם היו הרבה יותר מגניבים (אנחנו מסכימים) - "אני בת מזל שיש לי הורים שמאז ומעולם נתנו לי ללבוש כל מה שבחרתי ללבוש, ונתנו לי לקנות בגדים איפה שרציתי לקנות". מהסיבה הזו היא החליטה שהיא לא רוצה שתהיה הפרדה בין גברים ונשים בליין שלה, היא רוצה שכולם יכנסו למקום אחד ופשוט יקנו פריטים שהם אוהבים (תאמינו לנו, אתם תאהבו הכל!). אז בואו נקווה שעוד ועוד מותגים ילמדו ממנה וישתדלו להוות דוגמה לכל מי שנכנס לחנויות שלהם, כי כולם צריכים להרגיש בנוח עם עצמם בכל רגע בחיים, גם כשמודדים שמלה מנצנצת או סווטשירט עם קפוצ'ון.

A post shared by Zendaya (@zendaya) on