בידור

(צילום: יוטיוב)

מואנה הולכת בדרכה של אלסה, ואנחנו מתים על זה

אהבנו את הכיוון.

 ראש אחד   |   24/07/2016  |    |    | 

 

 

אחרי שיוצרי הסרט "מואנה" שחררו טריילר חדש בכנס קומיקון השנתי, הם הודיעו שמואנה לא עומדת להתאהב באף אחד במהלך הסרט. לדבריהם, "בסיפור מואנה מוצאת את עצמה - ולא את אהבת חייה".  

 

ידיעה זו מציבה את מואנה לצדן של שתי נסיכות דיסני אחרות: אלסה (כן, כן, היא מלכה ולא נסיכה) מ"לשבור את הקרח" ומרידה מהסרט ה"אמיצה". שתיהן נסיכות של דיסני מהשנים האחרונות שכלל לא טרחו לחפש אהבה בסיפורן.

 

אנחנו חושבים שמדובר בהחלטה מצוינת. מבאס שסרטים רבים מדי המיועדים לילדות ולנערות מציגים סיפורי אהבה (וכן, ברור לנו שגם אם דיסני לא משווקים את מואנה כ"סרט בנות", רוב הצופות יהיו בנות ונערות). המסר הבעייתי שהצופות לומדות מהסרטים האלה הוא "רק כשתמצאי את הגבר של חייך, תהייה מאושרת". לעומת זאת, סרט שבמרכזו הגיבורה כלל אינה מתאהבת בנסיך נותן מקום לנושאים חשובים אחרים, כמו הגשמה עצמית, חשיבותה של המשפחה בחינת הגבולות האישיים ועוד. 

 

חשוב להבהיר - אנחנו לא נגד סיפורי אהבה ולמען האמת, אנחנו די אוהבים אותם ומתרגשים מהם. ובכל זאת, אנחנו מאמינים שצריך לגוון בנושאים ובעלילות, בייחוד מפני שהסרטים האלה פונים בראש ובראשונה לילדים צעירים (גם אם המוני בני נוער ומבוגרים נהנים מהם). אסור להמעיט בכוחם של הסרטים האלה לשנות ולעצב את התודעה של צופיהם הצעירים.  

 

 

DISNEY - מיום ליום אנחנו אוהבים את מואנה יותר ויותר. 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)