סלבס

למה לכעוס, למה? (קרדיט: giphy.com)

מה עשתה טיילור סוויפט שהכעיס כל כך את הרשת?

אל דאגה, היא גם פייסה את הגולשים ממש מהר.

 דניאל פסו   |   23/01/2017  |    |    | 

 

 

זוכרים שסיפרנו לכם אתמול על "צעדת הנשים" שהתקיימה בוושינגטון? כדי לרענן את זיכרונכם (בכל זאת בוקר, אפילו אנחנו עוד לא התעוררנו) נספר כי ביום שבת נערכו צעדות המוניות בערים גדולות ברחבי ארצות הברית והעולם. המשתתפות והמשתתפים בצעדה קראו לשוויון מגדרי ולהעצמה נשית (יו גו גירלז!). האירוע הבין-לאומי סחף אחריו המוני נשים שגאות במגדר שלהן, בהן כל הסלבס האהובות עלינו במיוחד, למשל אריאנה גרנדה, מיילי סיירוס, ריהאנה, בלה ת'ורן, אמה ווטסון ועוד ועוד. ובין עשרות אלפי התמונות שהציפו את הרשת במסרים של סולידריות נשית ושוויון זכויות לנשים בלטה בחסרונה דמות אחת, טיילור סוויפט.

 

 

 

טיילור שלנו ספגה לאחרונה ביקורת חריפה על חוסר מעורבותה הפוליטית בבחירות האחרונות לנשיאות ארצות הברית, ורבים הרימו גבה נוכח השקט התעשייתי מצדה של טיי-טיי בנושא. הביקורת הגיעה לשיאה אתמול, כציוץ בטוויטר, שהאיר בזרקור (יותר כמו פצצת תאורה) את היעדרותה של טיילור מצעדת הנשים:

 

 

 

 

 

בציוץ נכתב: "קייטי פרי, אריאנה גרנדה, טיילור סוויפט ומיילי סיירוס - נאה דורשות, נאה מקיימות!". בתמונה המצורפת קולאז' של כל הזמרות מהצעדה, ורק במשבצת של טיילור מופיעה תמונה עם הכיתוב: "שגיאה, אופס... נראה שהעמוד לא קיים". #אאוץ'

הציוץ הפך ויראלי בתוך שעות ועורר תגובות לא נעימות ברשת, למשל "התמונה הזאת הוסרה מפני שאינה קיימת" ו"טיילור לא יכולה לכנות את עצמה פמיניסטית אם היא לא מכירה בחשיבות הצעדה".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא ברור אם טיילור ראתה את הציוצים והפנימה את המסר או שמלכתחילה התכוונה להשמיע את דעותיה בנושא. כך או כך, אתמול צייצה ציוץ שמבהיר היטב את עמדתה:

 

 

 

 

"אני רוחשת כל כך הרבה אהבה, גאווה וכבוד לאלו שצעדו. אני גאה להיות אישה היום - ובכל יום".

 

 

 

אנחנו סופר-שמחים שטיילור הבהירה את עמדותיה בנושא הכה-חשוב הזה, שיקר ללבנו וצריך להיות יקר ללב כולם. ורגע של כנות: לא היה לנו ספק לגבי עמדתה, כי בתכלס, היש יותר גירל פאוור מטיילור?