ראשי

חשוב להבין את המהלך הזה (צילום: shutterstock)

מה זה אומר שהודעות הווטסאפ שלכם "מוצפנות מקצה לקצה"?

המשמעות של ההודעה שכולנו קיבלנו בווטסאפ. 

 ראש אחד   |   06/04/2016  |    |    | 

 

ודאי תהיתם מה פשר ההודעה שכולנו קיבלנו אתמול בווטסאפ (אם לא, כנראה שלא דיברתם עם אף אחד מאז אתמול! #מוזר). בכל אופן, מדובר דווקא בעדכון חיובי מאוד, כי הוא מונע מגופים חיצוניים (כלומר לא אתם) לקרוא ולהבין את ההודעות שלכם. זהו נושא מדובר מאוד בתקופתנו; בשנים האחרונות ארגונים שונים דגים את הפרטים האישיים שלנו ברשתות החברתיות ומשתמשים בהם לצורכי ריגול, פרסום או סתם סקרי שוק. התוצאה הישירה היא שהפרטיות שלנו עומדת בספק.

 

העדכון החדש מבהיר שאף אחד - אפילו לא ווטסאפ בעצמה - יוכל לקרוא את ההודעות שלכם, כי מעתה הן מוצפנות. זה כולל את התמונות שלכם, את ההודעות הקבוצתיות ואפילו את האימוג'ים שבהם אתם משתמשים. 

 

מדובר בעדכון סופר-חשוב ומשמעותי לחיינו, גם אם נדמה שהוא די טריוויאלי. ראו, למשל את המאבק האדיר שקיים בחודשים האחרונים בין ה-FBI לאפל, שהחל לאחר שסוכנות הבילוש הפדרלית דרשה מאפל שתפרוץ מכשיר אייפון של אדם שהיה מעורב בפיגוע קטלני בארצות הברית. אפל התנגדה נחרצות לדרישה בשם עקרון הפרטיות של לקוחותיה, אף שמי שעתרו לבקשה הן רשויות החוק בעצמן. המאבק טרם הוכרע, והמהלך הנוכחי של חברת ווטסאפ, שבעצם מבטיחה את פרטיותם המוחלטת של מיליוני המשתמשים שלה, הוא בהחלט בשורה טובה לזכותנו הבסיסית לפרטיות.

 

PRIVACY - כל הכבוד!

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)

shutterstock_317492912