מגזין

הכתבה שתגרום לכם להתאהב! (צילום: יוטיוב)

מה הקשר בין סמים להתאהבות? 8 דברים שרציתם לדעת על אהבה

אנחנו לא יודעים מה איתכם, אנחנו מאוהבים באהבה.

 גלי קלש   |   07/04/2017  |    |    | 

 

 

כשאנחנו חושבים על אהבה, אנחנו מדמיינים זוגות משולבי ידיים, או בובה של דובי ענק ומלא-מלא שוקולדים. תוסיפו לזה חיוכים גדולים ופרפרים שמתעופפים בבטן - ויש לנו את החלום המושלם של זוגיות. אבל למה אהבה גורמת לנו להיות קצת משוגעים בדרך להגשמת החלום המתוק הזה? למה יש לנו דחף לנשוך את האנשים שאנחנו אוהבים? ואיך כל זה קשור לסמים? קבלו שמונה עובדות שלא ידעתם על אהבה!


1. למה אנחנו רוצים לנשוך את האנשים שאנחנו אוהבים?

(קרדיט: giphy.com)


קרה לכם פעם שאהבתם אדם עד כדי כך שהרגשתם דחף בלתי מוסבר לנשוך אותו?
פסיכולוגים מאוניברסיטת ייל חקרו את התופעה והגיעו למסקנה כי בני אדם מרגישים דחפים אלימים כלפי אהובם בעקבות ניסיון של המוח לכוון את הרגש העוצמתי הגדול - אהבה - לרגש ההפוך שלו – אלימות. זו תופעה שמתרחשת בגוף כדי שנוכל להישאר מאוזנים רגשית ולא נשתגע מעוצמת הרגשות שלנו. לצורך העניין, זו גם הסיבה שאנחנו בוכים משמחה. מגניב, לא? #אל_תנשכו_אותנו_בבקשה

 

2. הרי את מקודשת לי

(קרדיט: giphy.com)


אי פעם תהיתם למה טבעות אירוסים נענדות על הקמיצה ביד שמאל? זאת מכיוון שבתרבות העתיקה של יוון ורומא האמינו כי באצבע זו קיים ה-vena amoris, "וריד האהבה", שמזרים דם ישירות ללב.

 

3. אפרופו טבעות אירוסים...

(קרדיט: giphy.com)

 


יש הטוענים כי טבעות האירוסים הופיעו לראשונה במצרים העתיקה, שבה צורתה העגולה של הטבעת הייתה סמל לנצחיות. אחרים אומרים שיוון העתיקה את המסורת לעצמה מהמצרים. אבל לפי ספרי ההיסטוריה טבעות האירוסין הן מסורת שנולדה בכלל ברומא העתיקה. האמת? לנו לא משנה איפה המסורת נולדה, אנחנו מחכים בסבלנות לטבעת אירוסין מליאם המסוורת'. 

 

4. מה הקשר של שוקולד לאהבה?

(קרדיט: giphy.com)

 

שוקולד מכיל חומר שנקרא פנילאטילאמין, והוא מעלה לנו את האנרגיה וגורם לנו להרגיש ממש טוב. ונחשו מה? אותו החומר מופרש בטבעיות במוח שלנו בזמן התאהבות. השאלה היחידה שנותרה לשאול היא, האם אפשר להתאהב בשוקולד? כי אנחנו כאן ב"ראש אחד" לגמרי בקראש על שוקולד.

 

5. התאהבות ממכרת כמו... סמים?

(קרדיט: giphy.com)


אנחנו רציניים לגמרי! דופמין הוא כימיקל המשתחרר בשלבים הראשונים של ההתאהבות בגופנו. הדופמין משתחרר בגוף בעת שימור בחומרים ממכרים כדוגמת ניקוטין וקוקאין. הכימיקל הזה גורם לנו להרגיש הנאה רצופה ואושר גדול – מה שהופך את האהבה לדבר כל כך ממכר. כן, נשמע לנו הגיוני הסיפור הזה, כי אנחנו לגמרי מכורים לאהבה!

 

6. אהבה גורמת לנו להיות קצת משוגעים

 

(קרדיט: giphy.com)

הידעתם שההורמון סרוטונין, שמשתתף בתהליך ההתאהבות בגופנו, משתחרר בכמויות גבוהות אצל אנשים שלוקים בהפרעה אובססיבית-קומפולסיבית? כן, יש קשר בין התאהבות לבין אובססיביות. אנחנו אובססיביים רק לגבי ג'סטין ביבר. אה, והקראש שלנו כמובן.

 


7. שיברון לב הוא דבר אמיתי לגמרי

 

(קרדיט: giphy.com)

 


לא, ככל הנראה פרידה מהבויפרינד או מהגירלפרינד לא תגרום לכם לתסמונת הרפואית האמיתית הזו, אבל אירועים אינטנסיביים כדוגמת אובדן של אדם אהוב או גירושים עשויים לגרום לכאבים פיזיים אמיתיים באזור הלב. מצב זה נקרא "תסמונת הלב השבור" - מצב רפואי המתבטא בהיחלשות זמנית אך משמעותית של שריר הלב - היחלשות שגורמת ללב לעבוד קשה יותר. #תשמרו_על_הלב_שלכם

 

8. פרפרים בבטן

 

(קרדיט: giphy.com)

 

 

כולנו חווינו את ההרגשה של פרפרים שמתעופפים ברחבי הבטן שלנו, בועטים ורוקדים ללא הפסקה כשאנחנו חושבים על האדם שאנחנו אוהבים או מביטים בו. ה"פרפרים" האלה נוצרים בזכות ההורמון אדרנלין. הממ, אנחנו היינו מעדיפים לחשוב שבאמת מדובר בפרפרים שחיים בתוך הבטן שלנו.

 

 

 

#LOVE - "ראש אחד" לגמרי מאוהבים בכתבה הזאת! ואתם?