מגזין

(צילום: shutterstock)

מה הייתם מציעים לנערה בת 14 שחולמת להיות מעצבת אופנה?

האם יש משהו שהיא יכולה לעשות כדי לקדם את עצמה או שהיא צעירה מדי?

 ראש אחד   |   10/04/2016  |    |    | 

 

ענבר היא נערה בת 14 מחיפה שיודעת שהיא רוצה להיות מעצבת אופנה, אבל היא רק בכיתה ח'. היא שואלת את הגולשים באתר ask people מה עליה לעשות בעניין; האם היא יכולה להתחיל ללמוד את המקצוע בגילה או שעדיף לה לחכות לאחר הצבא? ענבר מציינת שרוב היום היא נמצאת בבית הספר, ולכן היא דואגת שלא יהיה לה פנאי לעסוק בזה. 

 

dfdsfdsf

 

רוב הגולשים עונים לענבר שהיא יכולה להתחיל ללמוד כבר עכשיו. היא יכולה לנסות להתקבל לבית ספר שיש בו מגמת עיצוב אופנה, או שהיא יכולה לקנות בדים ולהתחיל לשחק בהם להנאתה. גולשים רבים גם מציעים לה לפתוח בלוג אופנה שבו היא תוכל להראות את כישורי הסטיילינג שלה וגם לבדוק עם עצמה אם זה באמת מעניין אותה כפי שהיא טוענת.

 

גם ליועצת האתר, שירלי קליין יש מה להגיד בנושא:

ענבר היקרה,

נראה שאת מאוד נהנית מהתחום של עיצוב אופנה ומעוניינת לעסוק בכך בעתיד. כדאי לך לברר אם יש בית ספר בחיפה שמציע מגמת עיצוב אופנה. היעזרי בהורייך, במחנכת שלך או ביועצת הבית הספר וחשבי עמם אם זו המסגרת שמתאימה לך. אם אין מסגרת כזאת בסביבתך, את בהחלט יכולה לחכות עד שתסיימי את לימודייך ואת שירותך הצבאי ואז לצאת ללמוד עיצוב אופנה באופן מסודר ומקצועי. עד אז את יכולה לעצב בהנאה ובכיף למשפחתך ולחברייך, אין לי ספק שהם ייהנו מהתחביב היצירתי שלך.

בהצלחה,

שירלי קליין – מטפלת משפחתית זוגית מוסמכת, מומחית בבני נוער.

 

DREAM - לכו בעקבות החלומות שלכם, מה יש לכם להפסיד? 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)