בידור

רק נחת אתן מביאות לנו, בנות (צילום מסך מהסדרה "שקרניות קטנות")

מהטלוויזיה בגאווה: הסדרות עם הדמויות הכי גאות שיש

מעולם לא היינו כל כך גאים בטלוויזיה שלנו.

 גאיה גורפינקל   |   01/06/2017  |    |    | 

זה לא סוד שמספר הדמויות הגאות בטלוויזיה הולך ועולה ויחד עימן כמות הסטיגמות הקיימת עליהן הולכת ופוחתת. לכבוד חודש הגאווה אספנו בעבורכם את הסדרות עם הדמויות הכי גאות בטלוויזיה:

"משפחת פוסטר"

via GIPHY

"משפחת פוסטר" מספרת על קלי וג'וד, שני ילדי אומנה שמגיעים למשפחתן של סטף ולינה פוסטר, זוג אימהות המגדלות ביחד שלושה ילדים (מלבד קלי וג'וד). במהלך הסדרה נחשפות דמויות להט"ביות רבות, כגון קול - טרנסג'נדר שהדרדר לפשע ולזנות ומערכת הרווחה אינה מוכנה לשכן אותו בבית מיוחד ללהט"בים ולספק לו הורמונים ואהרון, טרנסג'נדר שהוריו מתכחשים להיותו כזה. הסדרה מציגה בפנינו גם את סיפור היציאה מהארון של ג'וד ומערכות היחסים הסובבות אותו. 

שונדרהלנד

via GIPHY

כל הסדרות של שונדה ריימס מספקות לנו דמויות להט"ביות רבות. קאלי ואריזונה ב"אנטומיה של גריי", סיירוס בין ב"סקנדל" וקונור ואנאליס ב"מדריך לרוצח". לנו נשאר רק לפנות את החופש הגדול ולהתחיל בינג' מטורף.

 

"פלאשבק"

(צילום: רונן אקרמן)

הסדרה הישראלית שמשודרת בערוץ הילדים הכניסה לחיינו את אביב, נער שיוצא מהארון מול חבריו, שמקבלים אותו בצורה מדהימה, ואף מתמודד עם הומופוביה מצד אנשים אחרים הסובבים אותו.

"משפחה מודרנית"

via GIPHY

מיטשל וקמרון, זוג הומואים שמאמצים את לילי, תינוקת וייטנאמית, מראים לנו בצורה הכי מצחיקה שאפשר, שמשפחה גאה היא משפחה כמו כל משפחה אחרת, וששני אבות מסוגלים לגדל ילדה ביחד ואפילו בהצלחה.

"שקרניות קטנות"

via GIPHY

במהלך העונה הראשונה של "שקרניות קטנות" נחשפנו לסיפור האהבה של אמילי ומאיה, שבעקבותיו יצאה אמילי מהארון. בהמשך היא מוצאת אהבה חדשה, פייג', ולאורך כל הסדרה אנחנו נחשפים לסיפור האהבה הלא ברור בין אליסון ואמילי, שמשאיר הרבה שאלות לא סגורות. 

"13 סיבות"

(צילום מסך מהסדרה "13 סיבות")

"13 סיבות" מלאה ברפרנסים לקהילה הגאה. החל משלטים נגד הומופוביה התלויים ברחבי בית הספר ועד דמויות וסיפורים גאים רבים, כמו קורטני, בת לשני אבות המסתירה את העובדה שהיא נמשכת לבנות וטוני, המתייחס לנטייתו המינית בקלילות.

"תאג"ד"

(צילום מסך מהסדרה "תאג"ד")

"תאג"ד" הכירה לנו את ליה ואוריין, זוג חיילות המשרתות באותו בסיס. אחת מהן היא לסבית מוצהרת והשנייה מגדירה את עצמה כסטרייטית. בהמשך הן מתאהבות וליה, הסטרייטית, מספרת לחבריה על הקשר ביניהן. הסדרה חושפת צד בצה"ל שבדרך כלל לא מקבל יותר מדי ביטוי - הצד של הקהילה הגאה.

 

"גלי"

via GIPHY

"גלי" מביאה לנו יצוג הולם להמון צדדים בקהילה הלהט"בית. ביניהם אתם ודאי זוכרים את קורט, שיוצא מהארון בעונה הראשונה ומתמודד עם חוסר הקבלה של אביו (הכי התרגשנו כשהוא הגן עליו מול פין בסופו של דבר) ואת בן זוגו בליין. עוד דמויות שהוצגו במהלך הסדרה הן סנטנה, שהתמודדה עם חוסר הקבלה של סבתה ובת זוגה, בריטני, המגדירה את עצמה כביסקסואלית. מתחילתה ועד סופה הסדרה הנהדרת הזו הציגה את סיפורן האישי של הדמויות הגאות בצורה חושפנית ואמיתית.