סטייליש

(צילום מסך מאתר zara.com)

מדוע הרשת סוערת בעקבות הקולקציה החדשה של זארה?

האם הקולקציה החדשה שלהם באמת חתרנית ומתקדמת כפי שהם טוענים?

 ראש אחד   |   06/03/2016  |    |    | 

 

בסוף השבוע האחרון השיקה זארה את הקולקציה החדשה שלה, ולמרות שבדרך כלל חדשות כאלה היו מתקבלות אצלנו במשפט "ביי אימוש, הלכנו לקניון, נתראה מחרתיים", הפעם התגובות היו סופר-מעורבות. הקולקציה החדשה של המותג הספרדי מקדמת לוק אנדרוגיני, כלומר הבגדים מיועדים גם לנשים וגם לגברים. המטרה של קולקציות מסוג זה היא לשבור את המוסכמות האופנתיות שנוגעות למגדר, כי מי בעצם החליט שגברים לא יכולים ללבוש חצאיות או שנשים לא יכולות ללבוש בגדים גדולים ורחבים? הקולקציה החדשה של זארה נקראת Unjender ("בלי מגדר", בתרגום חופשי), ואל אתר החברה (שרק בו אפשר להשיג את הקולקציה המדוברת) הועלו צילומים של גברים ונשים הלובשים את אותם הבגדים כדי להמחיש את הנקודה האופנתית שלהם.

 

nbmbnmb (צילום מסך מאתר zara.com) fgdfgdf (צילום מסך מאתר zara.com)

 

אז למה בעצם כל כך הרבה אנשים כעסו? ובכן, רבים סבורים שהקולקציה לא משקפת אופנה אנדרוגינית, אלא להפך, שהיא משמרת את יחסי הכוח המקובלים בחברה. כל הבגדים בקולקציה הם רחבים, נטולי גזרה והדפסים, ואפשר בקלות לשווק אותם במחלקת הגברים. לעומת זאת, אין שום בגד בעל סממנים נשיים. משתמע מכך שאין שום בעיה שנשים ילבשו בגדים של גברים, אבל נראה שלפי החברה, טרם הגיע זמנם של גברים ללבוש בגדים של נשים.  

 

 

"מתי אנשים יתחילו להבין שבגדים שמיועדים לשני המגדרים לא אומרים בגדים חלקים, טי שירטים או סווטשירטים. מה כל כך 'נועז' פה?"

 

 

"תראו, קו האופנה החדש והלא-מגדרי של זארה מורכב כולו מבגדים גדולים שמיועדים לאנשים גבוהים ורזים". 

 

זארה "האם גם חצאיות, שמלות, הדפסים פרחוניות ייכנסו לקולקציה? או שיהיו שם רק בגדים שגברים בדרך כלל לובשים?" (צילום: טוויטר)

 

WELL - מה אתם חושבים על הקולקציה החדשה? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)