בידור

ריק, אל תספיילר לנו! (צילום: יח"צ)

מגה ספויילר: האם ריק באמת עזב את "המתים המהלכים"?

כל סוף (העולם) הוא התחלה חדשה

 עמרי ויסמן   |   06/11/2018  |    |    | 

כבר חודשים שאומרים לנו שהפרק החמישי של העונה התשיעית של "המתים המהלכים", ששודר אתמול, יהיה הפרק האחרון בהשתתפותו של ריק גריימז – הדמות הראשית של הסדרה. סיפרו לנו שלשחקן שמגלם את ריק, אנדרו לינקולן הבריטי, נמאס ושהוא רוצה לחזור הביתה לאנגליה, כדי לבלות זמן איכות עם המשפחה שלו אחרי כמעט עשור שבו הוא חי בארצות הברית כדי לצלם את הסדרה. סיפרו לנו שהעזיבה שלו תהיה דרמטית מאוד, וגרמו לנו להאמין, במיוחד בשני הפרקים האחרונים, שהוא ימות בצורה זו או אחרת. אז סיפרו. ואיכשהו גם סוג של שיקרו.

זהירות, מגה ספויילרים החל מהמשפט הבא!

מי שכבר צפה בפרק, יודע שריק בסופו של דבר לא מת, אלא ניצל ברגע האחרון אחרי שהקריב את עצמו למען חבריו, והועמס על מסוק מסתורי שככל הנראה לקח אותו רחוק-רחוק. אנחנו מודים שלא בדיוק הופתענו, כי כשדמויות ראשיות מתות, זה בדרך כלל קורה בהפתעה ולא מדברים על זה חודשים מראש.

ברור שידענו שהסדרה הולכת להשתנות ושריק יעזוב לפחות את העונה הנוכחית שלה, אבל עכשיו מגיע הטוויסט בעלילה: נכון, ריק גריימז ככל הנראה לא יופיע בהמשך העונה של "המתים המהלכים", אבל בגלל שהוא עדיין בחיים – לא נתפלא אם הוא יחזור להגיד שלום מתישהו בעונות הבאות. עכשיו, זוכרים שסיפרנו לכם לפני כמה שבועות שהעולם של "המתים המהלכים" הולך להתרחב עם סדרות ספינאוף נוספות ואפילו עם סרטים? ונכון שהערכנו שלעזיבה של ריק תהיה השלכות על העניין הזה? אז קבלו: אנשי ערוץ AMC, שמפיק את "המתים המהלכים", הכריזו אתמול שסיפורו של ריק גריימז ימשיך בשלושה, כן שלושה סרטי טלוויזיה באורך מלא שישודרו בעתיד ויתמקדו בחלק אחר של העולם האפוקליפטי שורץ הזומבים – וריק יהיה השער שלנו לעולם הזה!

סביר להיח שלא נקבל פרטים נוספים אודות הסרטים האלה עד שהעונה התשיעית של סדרת האם תסתיים – אבל הנה לכם, התעלומה נפתרה ואי אפשר להגיד שהחבר'ה ב-AMC קצת, אבל רק קצת עבדו עלינו. לא שאנחנו מתלוננים, חלילה (אבל בכל זאת מרחמים על מישון, דאריל והאחרים שבטוחים שהמנהיג האמיתי שלהם נהרג בפיצוץ הגשר, ולא יודעים שהוא תפס טרמפ על הליקופטר לעבר הלא נודע).