סלבס

(צילום: אימג'בנק/GettyImages)

מביך ומתסכל: קים קרדשיאן הצליחה לעצבן (שוב) את כל העולם

אבל, קים...

 ראש אחד   |   08/08/2016  |    |    | 
(צילום: אימג'בנק/  GettyImages) (צילום: אימג'בנק/GettyImages)

אבל, קים...


 

אתמול הצליחה קים לעצבן הרבה אנשים (ואותנו במיוחד) כשאמרה את אחד המשפטים הכי שנואים עלינו: "אני לא חושבת שאני פמיניסטית". 

 

קים שחררה את ההצהרה הזאת בפאנל שהוקדש כולן לבלוגריות נשיות והסבירה: "אני לא אוהבת תוויות, אני פשוט עושה מה שגורם לי להיות מאושרת. אני רוצה שנשים יהיו מלאות ביטחון עצמי ואני מאוד תומכת בנשים אחרות, אני אוהבת לתמוך בנשים אחרות. אני לא מתחברת לגישת 'שחררי את הפטמה' - אם את לא מרגישה עם זה בנוח, אל תעשי את זה. אני לא בקטע של תוויות, פשוט תהיי את ותרגישי בטוחה בעצמך".

 

https://www.youtube.com/watch?v=1-kL19iB2-g

 

 

אוי, קים, קים... איפה להתחיל?

 

קודם כול, קים, כל מה שאמרת מאשר שאת לא לגמרי מבינה את המשמעות של פמיניזם. כי בלי פמיניזם לא היית יכולה לעשות את "מה שגורם לך להיות מאושרת" ונשים סביבך לא היו יכולות להיות "מלאות ביטחון". ההגדרה הבסיסית לפמיניזם היא שוויון בין נשים לגברים, לא "לשחרר את הפטמה", והאידאולוגיה כולה ממש לא עוסקת בתוויות ובהגדרות. האם את מאמינה שמגיעות לך את אותן זכויות כמו לגברים? אם כן, את פמיניסטית.

 

 

מה שבעיקר מבאס אותנו הוא שקים היא אחת הנשים הכי חזקות בהוליווד: היא הקימה אימפריה מטורפת, ומיליוני נשים בכל העולם מעריצות אותה. היא מבטאת בפתיחות ובחופשיות את הקשיים שלה בתור אישה, מספרת על ההיריון הקשה שלה, על האהבה שלה לאוכל ולא מתביישת לחשוף את הגוף שלה (גם אם הוא לא "גוף הוליוודי קלאסי"). כלומר היא פותחת נושאים שנחשבים פעמים רבות לטאבו בחברה שלנו ונותנת להם במה. לכן האכזבה כל כך גדולה, כי קים, בחייך, את פמיניסטית. אל תיתני לסטיגמה הלא נכונה, שמציירת פמיניסטיות כנשים מנודות-שונאות-גברים-שורפות-חזיות לבלבל אותך. 

 

 

המים המתאים הכי מתאים פה.

 

 

  BUMMER - קנדל ג'נר כתבה לפני כשבועיים פוסט על שחרור הפטמה, וקיילי ג'נר הכריזה בריאיון שהיא פמיניסטית. לא לגמרי ברור למה קים מתחמקת מזה. 

 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh@gmail.com)