מגזין

מתנדבים ונהנים (צילום: shutterstock)

למי קראתם "מפונקים"? בני הנוער מובילים את יום המעשים הטובים

לכבוד יום המעשים הטובים, אספנו ארבעה פרויקטים התנדבותיים מעוררי השארה שמעורבים בהם בני נוער  #אהבת_ חינם

 ראש אחד   |   15/03/2016  |    |    | 

 

בטוח תסכימו איתנו שכדאי להתנדב כל השנה, אבל לצערנו, זה לא תמיד מתאפשר. בגלל זה נוסד יום המעשים הטובים - מקדישים יום אחד (היום) לפעילויות שונות המעודדות התנדבות למען ילדים, קשישים, בעלי חיים ועוד, בתקווה שזה יוביל לשגרת התנדבות שוטפת. החלטנו לקבץ ארבעה פרויקטים התנדבותיים משתי ערים בישראל שמעורבים בהם בני נוער, שבטוח יעוררו בכם את הרצון לצאת ולתרום לחברה. 

 

מאמצים חברים לחיים

 

לכבוד יום המעשים הטובים, העיר  אשקלון מקיימת הפנינג ענקי של אימוץ כלבים. שוחחנו עם דפנה עמירה ביטון, מנהלת המחלקה למנהיגות והתנדבות הנוער באשקלון, והיא מסבירה: ''ההתנדבות בעיר לא מתחילה רק ביום האימוץ. יש לנו תכנית שמיועדת כולה למען בעלי החיים. בני הנוער עוברים הכשרה לאורך כל השנה, יוצאים לבתי הספר היסודיים ומעבירים פעילויות המעודדות הגנה על בעלי חיים, וזאת כדי ליצור אהדה של הילדים לבעלי החיים ולמנוע התעללות. ביום המעשים הטובים אנו פותחים מתחם גדול שבו מאמצים כלבים שהובאו מהמחסה העירוני".

 

מנקים ומפנקים

 

במסגרת יום המעשים הטובים יחליפו כל תלמידי בתי הספר המקיפים באשקלון את המנקות והמנקים ויעבדו במקומם. בה בעת ייערכו פעילויות חווייתיות לרווחתם של עובדי הניקיון, והם יתכבדו בארוחת בוקר ובשי. אלין שניטמן (16.5), המתנדבת באותה פעילות, מספרת: ''בשבילי זה סיפוק אדיר שאנחנו נותנים כל כך הרבה לאנשים שמנקים לנו את בית הספר, הופכים אותו למטופח ולמקום שנעים ללמוד בו. אני שמחה שבית הספר עורך את הפעילות הזאת כמעט מדי שנה".

 

קונצרט עד הבית

 

חניכי הקונסרבטוריון וחניכי תנועת הנוער העירונית של גבעתיים מגיעים לביתם של ניצולי שואה ותושבים מבוגרים בעיר ומנגנים להם קונצרט בתוך הבית. נטע בן סימון, רכזת התנדבות בעיר, אומרת: ''כחלק משיתוף פעולה של מחלקת נוער לצעירים הרמנו את הפרויקט 'קונצרט עד הבית'. יש בעיר קשישים וניצולי שואה שלא יוצאים מהבית, וכדי לעשות להם טוב פותחה יוזמה של כמה עמותות שונות ובני נוער מתנועת הנוער העירונית 'גבע'. חילקנו אותם לכמה בתים, והם מגיעים לכל בית, מנגנים כשעה ולאחר מכן משוחחים עם הקשישים. בני הנוער מביאים כלי נגינה שונים כמו כינור, חליל צד ועוד הרבה כלים מיוחדים. זה מאוד מרגש".

 

מסע בין מסכות

 

המתנדבת יובל פרנקו (16) מספרת על פעילות נוספת בגבעתיים: ''בית הספר שלי ממש טוב מבחינת ההתנדבויות, אנחנו עושים המון דברים למען הקהילה. הפעם, ביום המעשים הטובים, הכיתה שלי בחרה להתנדב למען ניצולי שואה. אנחנו מביאים להם אוכל וכיבוד, מדברים וצוחקים איתם. לאחר מכן אנחנו גם מכינים מסכות לקראת חג פורים ומעבירים אותם לגני ילדים, שזו כבר פעילות אחרת. אני ממש מצפה לזה. ברגע שהמורה שלי הציעה את הרעיון, כבר חיכיתי שזה יקרה".

 

 

VOULNTEER-  אז מה אתם מתכננים לעשות ביום המעשים הטובים?

 

(כת"צ עינב לוגסי \ einav.rosh1@gmail.com)