סלבס

(צילום: אימג'בנק/ GettyImages)

למה קנדל ג'נר סגרה את האינסטגרם שלה? קבלו את כל התאוריות האפשריות

ככה סתם, ללא שום אזהרה מוקדמת! 

 ראש אחד   |   15/11/2016  |    |    | 

 

קנדל ג'נר, מחלוצות ז'אנר ה"אינסטה -גירל", סגרה אתמול את חשבון האינסטגרם שלה ללא שום התראה מוקדמת, ונראה שהרשת לא מצליחה להתמודד עם האבדה האופנתית הזאת. אין ספק שקנדל ניהלה את אחד מחשבונות האינסטגרם הכי טובים שראינו; הוא היה מעודכן, אופנתי, מעורר עניין ואסתטי בטירוף (כן, כולכם חושבים עכשיו על תמונות הלבבות בשיער, אנחנו יודעים).

 

צילום: אינסטגרם צילום: אינסטגרם

 

קנדל ג'נר לא אמרה מילה בעניין, אבל הרשת מוצפת בתאוריות שונות. אחת מהן טוענת כי הסטוקר שלה השתחרר לפני שבוע מהכלא ולכן היא מנסה לצמצם את החשיפה שלה. תאוריה אחרת גורסת שקנדל פשוט רוצה לקחת הפסקה מהעולם הווירטואלי כיוון שבחודשים האחרונים נורו לעבר משפחתה חצי רעל רבים ברשתות החברתיות, החל בטענות שקים קרדשיאן ביימה את השוד שעברה ועד לביקורת נגד צילומי הבלרינה של קנדל ל"ווג ספרד", שעוררו את זעמם של רקדנים מרחבי העולם. אחרים אומרים שקנדל כבר מזמן רוצה להתחבר יותר לעולם ה"מציאותי", וכשהיא ראתה שקים מאושרת יותר בלי פרסום תמידי של תמונות, היא החליטה ללכת בעקבותיה.

 

kendall-jenner-2_650x418_41435685943

 

אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שמערכת היחסים של הכוכבים עם הרשתות החברתיות נסדקה לאחרונה. לפני שאינסטגרם נכנס לחיינו, הדרך היחידה לדעת מה קורה עם הכוכב האהוב עלינו הייתה דרך צילומי פפרצי, כתבות וראיונות שונים. כיום כל אחד מאיתנו יכול לעקוב אחר הסלב האהוב עליו ולראות כיצד הוא חי כאילו היה עוד אחד מחברינו לכיתה. הייתכן שהכוכבים רוצים לחזור למציאות הישנה, אז הייתה להם פרטיות רבה יותר על חייהם (גם אם לפעמים נאלצו להיאבק בצלמי פפרצי חטטנים)? ג'סטין ביבר, למשל, כבר סגר את החשבון שלו והוא לא מראה שום סימנים של קאמבק. טיילור סוויפט, מי שהוכתרה לא פעם כמלכת האינסטוש, כבר כמעט לא מעלה תמונות. קים קרדשיאן, שבהחלט ידעה לנצל את הפלטפורמה הזאת לטובתה, נעלמה מהרשת, ואפילו סלינה גומז, שחשבון האינסטגרם שלה הוא הנעקב ביותר בעולם, לא העלתה תמונה חדשה כבר 13 שבועות. נכון, יכול להיות שהכול נסיבתי (טיילור נפרדה מקלווין, קים עברה שוד טראומטי וסלינה אשפזה את עצמה במכון שיקום), והדברים יחזרו להיות כקדמותם, אך גם יכול להיות שאנחנו בתחילתו של עידן חדש, שבו שומרים שוב על הפרטיות. הרי התופעה ניכרת לא רק בקרב סלבס - אנשים רבים מחליטים לסגור את הרשתות החברתיות כי הן פשוט לא עושות להם טוב, ופסיכולוגים טוענים שהרשתות החברתיות יכולות לגרום לחרדות, לחוסר ביטחון עצמי ואף לדיכאון.

 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)