בידור

(צילום באדיבות yes)

למה מעריצים רבים רוצים שג'סי וילאמס (ג'קסון אייבורי) יפוטר מ"האנטומיה של גריי"?

ומה שונדה ריימס חושבת על כל העניין?

 ראש אחד   |   06/07/2016  |    |    | 

 

 

בשבוע שעבר התקיים טקס ה-Black Entertaiment Telvision, או בשמו המקוצר: BET. מדובר באחד הטקסים הכי חשובים של הקהילה האפרו-אמריקאית ובמידה מסוימת הוא משמש קונטרה לטקס האוסקר ה"לבן". למרות שהטקס התקיים לפני די הרבה זמן במונחים של עולם הבידור, הסערה סביבו וסביב הנאום מעורר המחלוקת של השחקן ג'סי ויליאמס (הלוא הוא ד"ר אייבורי ב"האנטומיה של גריי") מסרבת לשכוך. 

 

 

אז בעצם קרה שם? ובכן, ג'סי עלה לקבל את הפרס שלו על פעילות הומניטרית ראויה לשבח (ג'סי הוא לא רק שחקן, אלא גם פעיל חברתי בתנועת Black Lives Matter, היוצאת נגד אלימות של שוטרים כלפי אזרחים אפרו-אמריקאים והיד הקלה שלהם על ההדק שגורמת למוות מיותר), והוא נשא נאום שגרם לכל האנשים בקהל לעמוד על הרגליים ולהריע לו, אך גם חולל מהומה בהוליווד. בנאומו קרא ג'סי לשוויון זכויות בין לבנים לשחורים באמריקה. הוא הוסיף בסרקזם שאם מדי יום מצליחים שוטרים אמריקאים להוביל למעצר אנשים לבנים מבלי להרוג אותם, הם כנראה יכולים לעשות אותו הדבר עם שחורים. עוד הוא הוסיף, שאם המצב לא ישתנה, אז האזרחים יצטרכו לתכנן "ארגון מחדש", קריאה שהתפרשה בקרב חלק מהציבור כאיום על מוסדות המדינה. 

 

צפו בנאום: 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=HeRIUPlxlv4

 

 

בעקבות הנאום יצאו אזרחים אמריקאים רבים יצאו נגד ג'סי וטענו שהנאום שלו היה מהול בגזענות נגד אנשים לבנים ונגד שוטרים שמנסים למלא את תפקידם כמיטב יכולתם. יותר מ-17,000 איש חתמו על עצומה הקוראת לפטר את השחקן מהסדרה המצליחה ולהחרים אותו ואת הרשת המשדרת של הסדרה, ABC.

 

למזלו של השחקן, (וגם למזלנו - אנחנו אישית חושבים שמדובר בנאום חשוב מאוד ולא היינו רוצים לראות את ג'סי מפוטר בגללו), שונדה ריימס, יוצרת הסדרה ופעילה חברתית שחורה בעצמה, צייצה שהיא תומכת בג'סי ושהיא לא מתכוונת להתייחס לעצומה הזאת. ובמילים אחרות, לא צפוי מוות פתאומי של ג'קסון בעונה הקרובה (או שכן, כי בכל זאת מדובר בסדרה עם רמת סיכון מאוד גבוהה, אבל לפחות נדע שזה לא בגלל הנאום).

 

POWER - לא חשבנו שזה אפשרי, אבל אחרי שצפינו בנאום הזה התאהבנו בו יותר. 

 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)