סלבס

(צילום מתוך YouTube)

למה המעריצים מודאגים (שוב) מההתנהגות של היוטיוברית הזאת?

  "אני רוצה להיות אל כמו בודהה. מעתה והלאה, קראו לי 'האלה מרינה' בבקשה"

 ראש אחד   |   10/08/2016  |    |    | 

 

 

 

החודש האחרון לא היה פשוט עבור מרינה ג'ויס, יוטיוברית בריטית בת 19, שלה יותר ממיליון עוקבים ביוטיוב. המעריצים שמו לב להתנהגות מוזרה בסרטוני היוטיוב שלה מוקדם יותר החודש והביעו דאגה למצבה. תחילה הועלו השערות כי היוטיוברית נחטפה או עברה התעללות. לאחר מכן נטען כי מדובר בסך הכול בתעלול יחצני שנועד להעלות את מספר העוקבים של מרינה, שאכן חצה את רף המיליון בזכות הפרשה המוזרה.

 

 

בעקבות דאגת המעריצים הפך התיוג  לפופולרי בטוויטר, ורק לאחר שמרינה בעצמה הגיבה והסבירה שהיא בסדר גמור, נרגעו מעט הרוחות - עד השבוע.

 

 

מרינה פרסמה פוסט שנוי במחלוקת בעמודי הרשתות החברתיות שלה, והוא זכה ליותר מ-50 אלף לייקים ולעשרות אלפי שיתופים. בפוסט, שנקרא "מרינה - אלת האהבה", כתבה היוטיוברית כי היא משתוקקת להיות אלה וקראה למעריציה לעזור לה להקים מקדש לכבודה, שייבנה ככל הנראה במאצ'ו פיצ'ו, העיר העתיקה של בני האינקה, בפרו. וואו.

 

 

מעריצים רבים הגיבו באהבה ובתמיכה (ולא מעט תגובות כאלה זכו לתגובה ול"לייק" ממרינה עצמה), אך רבים אחרים הביעו דאגה וחשש. חלק מהעוקבים הסבירו כי צריך לעזור למרינה לא רק בהבעת תמיכה, אלא גם להימנע מלעודד אותה לעשות מעשים פזיזים.

 

 

"מחלת נפש היא לא דבר שצריך לעודד," כתבה אחת המעריצות. "אל תעודדו אותה. אני אישית עצובה בשבילה ומקווה שהיא מקבלת את העזרה שהיא צריכה". מגיבים אחרים מאשימים את מרינה בשימוש בסמים, ואחרים כועסים עליה ומאשימים אותה בהתנהגות פוגענית משום שהיא מנכסת לעצמה מושגים מהתרבות הפרואנית.

 

 

טרם פורסמה התייחסות נוספת לנושא מצד היוטיוברית.

 

 

 

YOUTUBE - מרינה, אנחנו דואגים לך מאוד. מקווים שתקבלי את העזרה שאת צריכה ושתשובי למוטב בהקדם.

 

 

(עומר טסל - omert.rosh@gmail.com)